Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na spotkaniu przewodniczących kolegiów prezesów zarządów ROD, powołanych pod koniec ubiegłego roku, zwołanym z inicjatywy Okręgowego Zarządu, dokonano podsumowania 4 -miesięcznego okresu pracy kolegiów. Spotkanie posłużyło do przekazania informacji przez poszczególnych przewodniczących, dotyczących realizacji zadań, a także do wymiany dotychczasowych spostrzeżeń i problemów pojawiających się w pracy kolegiów. Na spotkaniu zostały przekazane również zadania wynikające z:

- nowych uregulowań prawnych dotyczących gospodarki wodnej

- ochrony danych osobowych na poziomie ROD i Okręgu oraz Związku

- budowy siedzib dla zarządów ROD

- zagrożeń wynikających z projektu ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji budownictwa mieszkaniowego

- bezpieczeństwa w ROD

- zadań związanych z wdrażaniem znowelizowanego statutu PZD i regulaminu ROD.

Tematem, któremu poświęcone zostało dużo uwagi, jest  realizacja inicjatyw obywatelskich w ramach Programu Społecznik 2018. O istocie tego programu Okręgowy Zarząd informował ogrody nasze na stronie internetowej.

W celu pełnego przedstawienia idei pobudzania społecznikostwa oraz przedstawienia harmonogramu działań w ramach pierwszego i drugiego filaru tego programu, na spotkanie przybył Wicemarszałek Województwa Zachodniopolskiego dr Jarosław Rzepa, który w sposób wizualny przestawił cel tego programu, zakresy jego działania, tryb składania wniosków oraz terminarz naboru.

Uczestnicy, a wśród nich byli również członkowie Okręgowego Zarządu, z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia pana Marszałka. Wystąpienie poszerzyło horyzont wyobraźni uczestników i w związku z tym, pojawiło się szereg pytań związanych z realizacją programu ale również padały pytania dotyczące problemów związanych z melioracją i podtopieniami ogrodów. Na te wszystkie pytania pan Marszałek udzielił odpowiedzi. Jego wystąpienie zostało przyjęte z aplauzem.

Mamy nadzieję, że  zachęcające słowa Marszałka pobudzą wyobraźnię i aktywność naszych działkowców w szukaniu różnych źródeł finansowania zadań społecznych ogrodu.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 8

Wczoraj 125

W tygodniu 224

W miesiącu 2190

Wszystkich 174655

Kubik-Rubik Joomla! Extensions