Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W drugim terminie, w dniu 28.04.2018 r. na terenie ogrodu, przy biurze zarządu, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w ROD ZAŁOMIAK w Szczecinie. Frekwencja wyniosła nieco ponad 36 procent. Mimo, że zebranie sprawozdawcze, odbyły się również wybory uzupełniające do Zarządu. Wybrano dwóch nowych członków: Pana Bastrzyk i Pana Piotra Raj. Stało się tak dlatego, ponieważ dotychczasowy Prezes, z uwagi na stan zdrowia, złożył rezygnację po wysłaniu zawiadomień do działkowców, a w trakcie zebrania rezygnację złożył również vice Prezes.

Główne tematy poruszane w dyskusjach dotyczyły: tegorocznych opłat i terminu ich wnoszenia, monitorowania terenu ogrodu, zakazu wjazdu samochodów, przyszłościowo - wymiana sieci wodociągowej wraz z którą należy położyć kable dla internetu, kamer i oświetlenia, a to wszystko z myślą o bezpieczeństwie i ku wygodzie wszystkich działkowców, usunięcia eternitu oraz festynu z okazji Dnia Działkowca, który wzorem poprzedniego roku zorganizowano z Radą Osiedla. Działkowcy pytali także o pojemniki na odpady zielone i czy można do nich wrzucać igliwie i szyszki, ponieważ na niektórych działkach lub ich pobliżu rosną ogromne sosny i sprzątnięcie igliwia z szyszkami stanowi dla nich problem z uwagi na duże zaśmiecenie.

Walne zebranie zatwierdziło regulamin wewnętrzny ogrodu, który zdaniem obecnych doprecyzowuje przepisy obowiązujące w PZD i jest potrzebny do utrzymania czystości i porządku na terenie ogrodu oraz pomoże uszanować prawo do wypoczynku wszystkim działkowcom.

E. R.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 5

Wczoraj 128

W tygodniu 779

W miesiącu 2702

Wszystkich 164308

Kubik-Rubik Joomla! Extensions