Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W nawiązaniu do artykułu z dnia 24 kwietnia 2018 roku zamieszczonego w Waszym piśmie „Wszyscy o nas zapomnieli" podpisanego przez Panią Krystynę Gryciuk traktującego o perturbacjach jakich doznają działkowcy ogrodów z Górek Ustowskich w czasie dojazdu do swoich działek, kilka zdań wyjaśnienia.

Kompleks ogródków działkowych Górki Ustowskie jest położony przy ulicy Darniowej. Jest to

polna droga prostopadła do ulicy Południowej - trasy szybkiego ruchu.

W ocenie klasyfikacyjnej ZD i TM w Szczecinie jest droga III lub IV kategorii. Jest to droga nieutwardzona, pełna wybojów a w okresie jesiennych roztopów i zimą jest prawie nieprzejezdna. Powyższe słowa potwierdzają zarzuty wobec stanu drogi zamieszczone w artykule.

Sprawa wymaga szerszego wyjaśnienia, które przedstawiam poniżej;

• Zarząd ROD Górki Ustowskie w trosce o wygodę dojeżdżających do swoich działek działkowców od kilku lat zwracał się do Urzędu Miasta w sprawie naprawy drogi. Od roku 2016-go corocznie ( posiadamy kopie pism) wysyłane są pisma do Zarządu Dróg Urzędu Miasta Szczecin. Zarząd Dróg zwykle nie odpowiadał albo tłumaczył, że droga będzie naprawiona w dalszym, bliżej nieokreślonym terminie.

• Aktualnie mamy wiarygodne przyrzeczenie przedstawiciela Urzędu Miasta o naprawie ulicy Darniowej na odcinku Południowa - budynek Zarządu ROD po zakończeniu inwestycji miejskiej polegającej na wybudowaniu nowego schroniska dla zwierząt bezdomnych w sąsiedztwie ulicy Południowej.

• W kwietniu br. Przedstawiciel ZD i TM osobiście wizytował stan ulicy Darniowej i obiecał w utwardzeniu nawierzchni tej drogi

• Problem ulicy Darniowej był dyskutowany na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym ROD 18 kwietnia 2018 r. W czasie dyskusji byli obecni Przedstawiciel Gospodarki Przestrzennej i Zagospodarowania oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecin

Zarząd ROD "Górki Ustowskie"

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 118

Wczoraj 199

W tygodniu 118

W miesiącu 2644

Wszystkich 181412

Kubik-Rubik Joomla! Extensions