Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Przygotowanie walnego zebrania sprawozdawczego w ROD im. Gen Bema w Szczecinie odbyło się po raz drugi. Przyczyną nieodbycia się zebrania w pierwszym terminie był fakt niedopełnienia obowiązków przez prezesa zarządu ogrodu, który nie dopilnował z należytą starannością przygotowania dokumentów oraz brak uprzedzenia, że na zebraniu sprawozdawczym nie będzie obecny. Ten fakt został odebrany z niesmakiem przez członków ogrodu, co znalazło wyraz w szeregu pytań i krytycznych uwag.

Prezes zarządu ROD, po przeanalizowaniu niedopełnienia swojego obowiązku złożył rezygnację. Tak więc drugie zebranie przygotowywali pozostali członkowie zarządu z wiceprezesem.

Okręgowy Zarząd dokonał w międzyczasie kontroli pracy zarządu i dokonał pełnej oceny stanu faktycznego, sporządzając na tę okoliczność protokół pokontrolny.

Wyniki kontroli są pozytywne. Nastąpiła wyraźna poprawa stylu pracy i prowadzonej dokumentacji. Ale niestety nie było to zasługą byłego prezesa zarządu ogrodu, który wg oceny działkowców był prezesem proforma.

Drugie zebranie było przygotowane należycie pod względem organizacyjnymi dokumentacyjnym, co zostało docenione przez członków ogrodu im. Gen. Bema, którzy dali wyraz akceptacji działań zrekonstruowanego z konieczności zarządu ogrodu.

W dyskusji wypunktowano postulaty pod adresem zarządu ogrodu, a komisja rewizyjna ogrodu w szczegółowym sprawozdaniu przedstawiła pełny obraz funkcjonowania ogrodu i nie omieszkała wytknąć niedociągnięcia w pracy zarządu roku minionego.

Takie rozliczenie roku 2017, rzetelne i merytoryczne dobrze służy sprawie wszystkich działkowców tego ogrodu.

Problemów w ogrodzie jak zwykle nie brakuje ale nowy skład zarządu oraz dobra praca komisji rewizyjnej daje rękojmię, iż sprawy w roku 2018 potoczą się we właściwym kierunku z pożytkiem dla działkowców.

Wśród uczestników wlanego zebrania sprawozdawczego można było wyczuć wiele troski o ogród i jego przyszłość. Należy mieć nadzieję, iż włożona praca w przygotowanie i przeprowadzenie walnego zebrania sprawozdawczego będzie owocowała w przyszłości, a zarząd ogrodu spotka się z przychylną pomocą ze strony wszystkich działkowców tego ogrodu.

Tadeusz Jarzębak

Prezes OZ Szczecin

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 58

Wczoraj 81

W tygodniu 139

W miesiącu 993

Wszystkich 170870

Kubik-Rubik Joomla! Extensions