Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Polski Związek Działkowców Okręg w Szczecinie pragnie poinformować, iż w wyniku negocjacji i spotkań z Prezydentem Miasta Stargard, w których brali udział pracownicy PZD Okręgu w Szczecinie, Kolegium Prezesów ze Stargardu uzgodniono, iż  Gmina Stargard corocznie udzieli wsparcia finansowego na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych.

Wynikiem tego jest wydane przez Prezydenta Miasta Stargard w dniu 18 kwietnia 2018 r. zarządzenie nr 120/2018 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych na terenie miasta Stargard.

W otwartym konkursie mogą uczestniczyć wszystkie stowarzyszenia ogrodowe prowadzące rodzinny ogród działkowy usytuowany w granicach administracyjnych miasta Stargard. Budżet na ten cel wynosi w tym roku 85000 zł a wnioski należy składać do 30 maja 2018 r.

Ponadto każde stowarzyszenie ogrodowe może się również starać o dotację na zorganizowanie imprez integracyjnych dla swoich działkowców. Budżet na ten cel wynosi 15000 zł. Z czego każdy ROD może otrzymać maksymalnie 1500 zł.

Apelujemy do Zarządów ROD i Kolegium Prezesów o dotrzymanie terminów składania wniosków.

Pełna informacja TUTAJ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 118

Wczoraj 199

W tygodniu 118

W miesiącu 2644

Wszystkich 181412

Kubik-Rubik Joomla! Extensions