Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Wszystkie struktury stowarzyszenia ogrodowego zobowiązane są do działania ukierunkowanego na realizację tych zadań, tak aby rodzinne ogrody działkowe mogły spełniać swoje funkcje jako urządzenia użyteczności publicznej, służące zaspokajaniu wypoczynkowych, wychowawczych, ekologicznych i ekonomicznych potrzeb działkowych rodzin i społeczności lokalnych.

Początek sierpnia 2018 r pomimo, że jest bardzo ciepły i sprzyja urlopowiczom, to niezależnie od tego, trwają prace modernizacyjne w ogrodach działkowych.

Doceniając postęp techniczny i technologiczny Zarządy ROD wykonują modernizacje na terenie ogrodów tj. tworzą tzw. bardziej profesjonalne zaplecze techniczne  jakim są miejsca postoju samochodów na terenie ogrodów.

Jeżeli miejsce postoju samochodów było już wcześniej usytuowane  na terenie bagienno- torfowym, to teren ten bardzo często był trudny w użytkowaniu a zwłaszcza po intensywnych deszczach i wymagał częstych remontów.

Wykorzystując do utwardzeni terenu (wyznaczonego do postoju samochodów) destruktu asfaltowego tj. mieszanka mineralno- asfaltowa, która jest uzyskiwana w wyniku frezowania warstw asfaltowych czyli rozkruszony materiał z nawierzchni asfaltowej -uzyskujemy trwałość i twardość nawierzchni  na długie lata eksploatacji.

Technologia z wykorzystaniem destruktu / frezu asfaltowego/ jest używana do utwardzania dróg serwisowych, leśnych, rolnych, gminnych i gruntu torfowego pod postój samochodów osobowych.

Poprawia estetykę terenu postoju samochodów z uwagi na wyeliminowanie uciążliwych  na dziko wysiewającej się różnorodnych traw i bylin, oraz poprawia warunki użytkowania bez brodzenia w wodzie podczas niepogody.

Wykonując modernizacje osiągamy kilka efektów z wykonanej pracy tworząc nowoczesne standardy i poprawiamy bezpieczeństwo w ogrodzie.

JR

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 126

Wczoraj 199

W tygodniu 126

W miesiącu 2652

Wszystkich 181420

Kubik-Rubik Joomla! Extensions