Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 04.08.2018 r. o godz 14.00 na terenie O S i R w  Pyrzycach odbyła się uroczystość Dnia Działkowca połączona z Jubileuszem 50 Lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego  im. ,"Miejski'' w Pyrzycach. W uroczystości poza działkowcami uczestniczyli zaproszeni goście w osobach;

1. Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce Pani Marzena Podzińska

2. Wiceprezesa Zarządu Okręgowego PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki

3. Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyce Pan Ryszard Berdzik

4. Radny Powiatu Pyrzyce Pan Walenty Darczuk

5. Były Burmistrz MiG Pyrzyce Pan Kazimierz Lipiński

6. Komendant Straży Pożarnej w Pyrzycach Pan Jacek Marchlewicz

7. Były Prezes Zarządu ROD Miejski w Pyrzycach Pan Bronisław Popławski

8. Prezes Zarządu ROD ..Zorza'' w Pyrzycach Pan Kazimierz Jaborowski

Uroczystość otworzyła Prezes Zarządu ROD ,,Miejski '' w Pyrzycach Pani Genowefa NOWICKA witając wszystkich zaproszonych gości i działkowców.

W swoim wystąpieniu w skrócie omówiła historię ogrodu, podkreślając wzorową współpracę z samorządem lokalnym oraz służbami mundurowymi, dziękując przy tym strażakom za pomoc w przygotowaniu namiotów na tę uroczystość.  

Czesław Skonecki w imieniu działkowców okręgu szczecińskiego przekazał życzenia działkowcom i zarządowi ROD Miejski, wyróżniając Pana DANIELA KOCANOWSKIEGO   medalem i dyplomem z okazji 120 Lecia Ogrodów Działkowych w Polsce.

Pani Burmistrz bardzo wysoko oceniła współpracę z zarządem ROD podkreślając potrzebę kultywowania ogrodnictwa działkowego w Pyrzycach, wręczając upominek - dyplom z najlepszymi życzeniami dla wszystkich działkowców. 

Przewodniczący Rady Powiatu w imieniu Starosty Powiatu Pyrzyce odczytał list otwarty z życzeniami dla działkowców i zarządu ROD.

Wszyscy zaproszeni goście przekazali upominki- dyplomy na ręce zarządu rod z najlepszymi życzeniami dla całej społeczności działkowców ROD ,,Miejski''.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały jubileuszowe medale wraz z dyplomem dla wszystkich zaproszonych gości i wielu zasłużonych działkowców.

Po części oficjalnej był poczęstunek grochówką i kiełbaskami.

Była też zabawa taneczna do godz. 22.00 przy muzyce lat 60-70-80... 

grała kapela ,,BEZ  ZAGRYCHY''.

Należy stwierdzić że zarząd ROD ,,Miejski'' bardzo dobrze przygotował tę uroczystość, co potwierdzone zostało wspaniałą atmosferą i zabawą działkowców.

Opr. Cz. Skonecki

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 130

Wczoraj 199

W tygodniu 130

W miesiącu 2656

Wszystkich 181424

Kubik-Rubik Joomla! Extensions