Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 25 sierpnia 2018 roku na terenie ROD „Międzylesie” odbyły się, jak co roku, obchody Dnia Działkowca.

Uroczystość otworzył i przybyłych przywitał Prezes Zarządu ROD Pan Marek Ciesielczyk.

W części oficjalnej odczytany został przez panią Czesławę Piotrowską przedstawiciela Okręgu w Szczecinie, list gratulacyjny skierowany do Zarządu oraz działkowców tego Ogrodu.

 

W dalszej części uhonorowani zostali odznakami PZD działkowcy:

srebrną Pani Rozbiewska Barbara i Pan Kicio Ryszard;

brązową: Pan Wojtania Henryk, Pani Wiśniewska Janina, Pan Kaczyński Zenon, Pani Janicka Jadwiga, Pan Nowakowski Janusz, Pan Kieryluk Ryszard, Pan Surowiec Leszek, Pan Nadolski Krzysztof, Pan Rozbiewski Edward i Pani Kubaj Halina.

 

Chociaż sam ogród jest niewielki /ok. 40 działek/ odznaczonych wielu, co nie powinno dziwić, zagospodarowanie Ogrodu, estetyka i dbałość o poszczególne działki a także części wspólne Ogrodu dają obraz zaangażowania działkowców. 

Do tego wspaniała atmosfera i życzliwość między działkowcami a także w relacjach z Zarządem, tak przecież ważne dla funkcjonowania Ogrodu, to wspólny sukces Zarządu i działkowców. Obchody Dnia Działkowca dopełniła biesiada okraszona zabawą i przemiłą atmosferą.

Gratulacje!

Cz. Piotrowska

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 61

Wczoraj 269

W tygodniu 579

W miesiącu 5416

Wszystkich 189501

Kubik-Rubik Joomla! Extensions