Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę 1 września 2018 r. była piękna pogoda, która sprzyjała dobrej organizacji Dnia Działkowca.   Impreza zorganizowana przez Zarząd ROD im. „XX – lecia” i Komisję Rewizyjną, przy współudziale   sponsorów trwała do późnej nocy albo, jak kto woli, do wczesnych godzin porannych. Bawiliśmy się   wspaniale.

Część oficjalną otworzyła Prezes ROD Pani Danuta Latkowska. Następnie odczytany został list z   życzeniami Prezesa Okręgu PZD, Pana Tadeusza Jarzębaka.

Okręg reprezentowała Pani Barbara Surdy –Sapieha, która przekazała ciepłe życzenia wszystkim działkowcom. Gościliśmy także przedstawicieli Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie. Podczas uroczystości ponad sześćdziesięcioro działkowców otrzymało dyplomy i drobne nagrody za wzorową dbałość o działkę i zaangażowanie na rzecz Ogrodu, dziesięcioro zostało odznaczonych brązową odznaką w uznaniu za zasługi dla PZD. Następnie zebrani działkowcy mogli podziwiać pokaz tańców w wykonaniu zespołów Arabeski i Senioritki, w których tańczy Pani Prezes ROD. Nagrodzono je gorącymi oklaskami.

 

Działkowcy bawili się przy muzyce, grillu i ognisku. Uczestniczyli również w konkursach, m.in. na najlepsze ciasto. Święto Ogrodu było okazją do integracji i zabawy kończącej upalne lato.

                                                                                                 Ewa Zagubień, skarbnik ROD

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 124

Wczoraj 157

W tygodniu 281

W miesiącu 2300

Wszystkich 215901

Kubik-Rubik Joomla! Extensions