Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na tarasie widokowym w Domu Działkowca ROD im. Mieszka I, 1 września br., zebrali się działkowcy, by uczcić świętowaniem osiągnięcia roku i podziękować zasłużonym za wysiłek w prowadzeniu ogrodu i utrzymaniu pięknych działek. 

Ogród położony na wzgórzach, co z jednej strony utrudnia utrzymanie działek ale z drugiej strony daje możliwość indywidualnego urządzenia działki. W ogrodzie panuje ład przestrzenny i porządek. Ogród zagospodarowany, co należy zawdzięczać byłem prezesowi, dzisiaj już honorowemu panu Józefowi Kościołkowi i obecnej prezes pani Anieli Janickiej kontynuatorce jego dzieła.

Po otwarciu uroczystości i powitaniu działkowców oraz gości, rozpoczęła się ceremonia odznaczeń brązową odznaką zasłużony działkowiec ( w tym roku po raz pierwszy nadawaną decyzją zarządu ROD). Do odznaczeń wystąpiło 7 odznaczonych.

Z kolei wręczono dyplomy za udział w konkursach oraz za działki w różnych kategoriach.

Prezes Okręgu zabierając głos nawiązał do historycznych momentów oraz przedsięwzięć Związku w zakresie rozwoju i poszerzania funkcji przez ogrody.

Poszczególne etapy uroczystości przeplatano wierszami autorstwa działkowców. Na uwagę zasługuje ceremoniał pasowania na działkowców 9 maluchów i trzeba widzieć ich radość w oczach i dumę z plakietki oraz z pierwszego publicznego wystąpienia.

Po części oficjalnej poczęstunek serwowany przez ogrodowego kuchmistrza oraz panią skarbnik i sekretarz. 

Ten nowy narybek w zarządzie to gwarancja ciągłości dobrej roboty.

Zarząd pod rządami pani prezes, umiejętnie godzi interesy, co znajduje zrozumienie wśród działkowców, a co przebija się na każdym kroku.

Zwieńczenie uroczystości to składkowa zabawa, bazująca na własnych wyrobach, często prosto z działki. 

Atmosfera na zabawie dowodzi dużego zintegrowania. Już dzisiaj szykują się do jubileuszu 50 lecia, który czeka ich za 2 lata. Powodzenia!

Prezes Okręgu PZD w Szczecine

mgr Tadeusz Jarzębak

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 124

Wczoraj 157

W tygodniu 281

W miesiącu 2300

Wszystkich 215901

Kubik-Rubik Joomla! Extensions