Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na tarasie widokowym w Domu Działkowca ROD im. Mieszka I, 1 września br., zebrali się działkowcy, by uczcić świętowaniem osiągnięcia roku i podziękować zasłużonym za wysiłek w prowadzeniu ogrodu i utrzymaniu pięknych działek. 

Ogród położony na wzgórzach, co z jednej strony utrudnia utrzymanie działek ale z drugiej strony daje możliwość indywidualnego urządzenia działki. W ogrodzie panuje ład przestrzenny i porządek. Ogród zagospodarowany, co należy zawdzięczać byłem prezesowi, dzisiaj już honorowemu panu Józefowi Kościołkowi i obecnej prezes pani Anieli Janickiej kontynuatorce jego dzieła.

Po otwarciu uroczystości i powitaniu działkowców oraz gości, rozpoczęła się ceremonia odznaczeń brązową odznaką zasłużony działkowiec ( w tym roku po raz pierwszy nadawaną decyzją zarządu ROD). Do odznaczeń wystąpiło 7 odznaczonych.

Z kolei wręczono dyplomy za udział w konkursach oraz za działki w różnych kategoriach.

Prezes Okręgu zabierając głos nawiązał do historycznych momentów oraz przedsięwzięć Związku w zakresie rozwoju i poszerzania funkcji przez ogrody.

Poszczególne etapy uroczystości przeplatano wierszami autorstwa działkowców. Na uwagę zasługuje ceremoniał pasowania na działkowców 9 maluchów i trzeba widzieć ich radość w oczach i dumę z plakietki oraz z pierwszego publicznego wystąpienia.

Po części oficjalnej poczęstunek serwowany przez ogrodowego kuchmistrza oraz panią skarbnik i sekretarz. 

Ten nowy narybek w zarządzie to gwarancja ciągłości dobrej roboty.

Zarząd pod rządami pani prezes, umiejętnie godzi interesy, co znajduje zrozumienie wśród działkowców, a co przebija się na każdym kroku.

Zwieńczenie uroczystości to składkowa zabawa, bazująca na własnych wyrobach, często prosto z działki. 

Atmosfera na zabawie dowodzi dużego zintegrowania. Już dzisiaj szykują się do jubileuszu 50 lecia, który czeka ich za 2 lata. Powodzenia!

Prezes Okręgu PZD w Szczecine

mgr Tadeusz Jarzębak

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 95

Wczoraj 93

W tygodniu 95

W miesiącu 1443

Wszystkich 167609

Kubik-Rubik Joomla! Extensions