Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Rodzinny Ogród Działkowy im. „Bolesława Chrobrego” w Szczecinie W sobotę 15 września 2018 roku o godzinie 17:00 w świetlicy domu działkowca ROD „Bolesława Chrobrego” w Szczecinie odbyły się, jak co roku, obchody Dnia Działkowca.

Po odsłuchaniu hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita” uroczystość otworzył i przybyłych działkowców oraz gościa,  członka  OZ PZD  Szczecin Panią Kazimierę Wadowską przywitał Prezes Zarządu ROD Pan Piotr Leszek.

W części oficjalnej odczytany został przez Panią Kazimierę Wadowską przedstawiciela Okręgu w Szczecinie, list gratulacyjny skierowany do Zarządu oraz działkowców tego Ogrodu. Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie dyplomów wraz z upominkami dla wyróżnionych 23 działkowców za wzorową dbałość o działkę. Następnie dziesięciu działkowców w uznaniu za zasługi dla PZD decyzją Zarządu ROD zostało odznaczonych brązową odznaką zasłużonego działkowca. 

 

Po zakończeniu części oficjalnej Prezes Zarządu ROD zaprosił działkowców na ciepły poczęstunek. Punktem kulminacyjnym imprezy było rozpoczęcie zabawy tanecznej przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

W trakcie zabawy doszło do niecodziennej sytuacji ponieważ wśród działkowców biorących udział w dożynkach są państwo Jan i Maria Ciesielscy którzy w tym roku obchodzą Złote Gody czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji wszyscy działkowcy odśpiewali chóralne sto lat.

Po odśpiewaniu życzeń doszło do kolejnej niespodzianki. Państwo Teresa i Józef Zachariasik najbardziej zasłużeni działkowcy „pochwalili” się, że w tym roku obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji również wszyscy działkowcy odśpiewali 100 lat.

Wszyscy dobrze się bawili i dzieci i dorośli. Ci drudzy do późnych godzin nocnych….

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 38

Wczoraj 232

W tygodniu 484

W miesiącu 5378

Wszystkich 203826

Kubik-Rubik Joomla! Extensions