Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dożynki w 2018 roku w ROD „Bartoszewo” miały szczególny i uroczysty charakter. Ogród obchodzi w 2018 roku także 35-lecie powstania.

W dniu 15 września w świetlicy Ogrodowej zebrali się Działkowcy ażeby świętować te obie okazje – dożynki i 35-lecie.

Obchody uświetnili swoją obecnością bardzo gorąco powitani przez Działkowców przedstawiciele lokalnych władz. Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun i Starosta Policki Pan Andrzej Bednarek. Gośćmi byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Trzebież i firm współpracujących i obsługujących Nasz ROD.

Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszego stowarzyszenia. Obecny był zawsze gorąco witany przez Działkowców Pan Eugeniusz Rabuski –członek Krajowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie oraz przyjaciel naszego Ogrodu Prezes Zarządu ROD „Pod Dębem” Pan Stanisław Wójcik.

Po okolicznościowym wystąpieniu Prezesa Pana Mariana Ambrosiewicza, który przypomniał krótki rys historyczny ogrodu Pan Eugeniusz Rabuski wręczył na ręce Prezesa Zarządu piękny puchar od Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego wraz z życzeniami z okazji 35-lecia dla działkowców ROD.

 

Wręczył też okolicznościowy Puchar od Okręgowego Zarządu PZD wraz z listem z życzeniami od Pana Tadeusza Jarzębaka - Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Bardzo serdeczne życzenia Działkowcom złożyli także Pan Burmistrz Polic i Starosta Policki obdarowując zasłużonych Działkowców upominkami. Na ręce Prezesa Zarządu ROD Panowie Burmistrz i Starosta wręczyli medale 100-lecia Niepodległości Polski ufundowane przez Gminę Police i Starostwo Powiatu Police.

Pan Starosta zrobił Działkowcom miłą niespodziankę informując, że w październiku rozpocznie się remont bardzo zniszczonej drogi dojazdowej do Bartoszewa, o co wszyscy wnioskowali.

Zarząd ROD przygotował wyróżnienia dla Działkowców, którzy mają bardzo ładnie zagospodarowane działki i dbają o ich wygląd wśród 18 wyróżnionych byli Działkowcy z długim stażem oraz dopiero początkujący.

Otrzymali oni dyplomy oraz bony pieniężne na zakupy w sklepie ogrodniczym. Zarząd ROD nie zapomniał także o tych działkowcach, którzy działali społecznie często przez długie lata na rzecz rozwoju Ogrodu. Grupa 18 Działkowców z okazji 35 – lecia otrzymała piękne statuetki oraz upominki.

Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek a następnie na wieczorek taneczny. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zdaniem uczestników uroczystość była bardzo dobrze zorganizowana, biorący udział zadowoleni. Obchody Dnia Działkowca i 35 lecia ROD „Bartoszewo” były imprezą bardzo udaną. 

Wiceprezes Zarządu

A. Wójcik 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 127

W tygodniu 570

W miesiącu 2450

Wszystkich 178058

Kubik-Rubik Joomla! Extensions