Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę o godz. 14 przy ul. Gdańskiej 10 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nowy Sad odbyły się uroczystości związane z 30-leciem jego istnienia. Na uroczystość przybyli nie tylko działkowicze z prezesem Kazimierzem Stępniem na czele, ale również zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele władz samorządowych, prezydent Rafał Zając i starosta Iwona Wiśniewska. Przybył też m.in. Tadeusz Jarzębak, prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

- Tam gdzie jest dobry zarząd, a działkowcy są bardziej aktywni, są też efekty. I do takiego ogrodu należy właśnie ROD Nowy Sad - powiedział T. Jarzębak - To jest zasługa działkowców i naszych samorządów ogrodowych.

Prezydent Stargardu Rafał Zając powiedział m.in. - Mamy dużą świadomość tego, jak wielką wartością jest ogród dla każdego z państwa, ale również dla nas wszystkich, dla miasta. Dowiedziałem się jak wiele wysiłku potrzeba było, aby 30 lat temu przygotować ten teren.

- Zastanawiam się skąd u państwa taka pogoda ducha, taka wesołość na twarzach. Myślę, że znaleźli państwo lek na dobre, harmonijne życie - powiedziała Iwona Wiśniewska.

Przy okazji uroczystości rozmawialiśmy także z panią Barbarą Szypulińską - Kuryło, która od 30 lat uprawia działkę w ROD Nowy Sad - Pracowałam w PKS, byłam kierownikiem działu przewozu pasażerów. Miałam, więc stresującą pracę. Kiedy kończyłam pracę, to udawałam się prosto na działkę. Mimo, że się na niej napracowałam, to dawała mi ona psychiczny odpoczynek - powiedziała pani Barbara.

- Warto też dodać, że ogrody działkowe są również miejscem, gdzie poznaje się wielu ludzi, z którymi można nie tylko wymienić się cennymi doświadczeniami w uprawie działek, ale również ciekawie porozmawiać na różne tematy - podkreślił Zbigniew Baran, z ROD 4 Marca.

W drugiej części uroczystości przyszedł czas na biesiadę i zabawę przy muzyce. Wszystkim działkowiczom ROD Nowy Sad życzymy z okazji 30-lecia istnienia, kolejnych owocnych lat funkcjonowania. Niech ogrody działkowe będą dla Was miejscem nie tylko przynoszącej satysfakcję pracy, związanej z uprawą roślin i warzyw, ale również miejscem odpoczynku i spotkania z drugim człowiekiem.

Piotr Słomski

źródło: Dziennik Stargardzki

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 99

Wczoraj 93

W tygodniu 99

W miesiącu 1447

Wszystkich 167613

Kubik-Rubik Joomla! Extensions