Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę o godz. 14 przy ul. Gdańskiej 10 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nowy Sad odbyły się uroczystości związane z 30-leciem jego istnienia. Na uroczystość przybyli nie tylko działkowicze z prezesem Kazimierzem Stępniem na czele, ale również zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele władz samorządowych, prezydent Rafał Zając i starosta Iwona Wiśniewska. Przybył też m.in. Tadeusz Jarzębak, prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

- Tam gdzie jest dobry zarząd, a działkowcy są bardziej aktywni, są też efekty. I do takiego ogrodu należy właśnie ROD Nowy Sad - powiedział T. Jarzębak - To jest zasługa działkowców i naszych samorządów ogrodowych.

Prezydent Stargardu Rafał Zając powiedział m.in. - Mamy dużą świadomość tego, jak wielką wartością jest ogród dla każdego z państwa, ale również dla nas wszystkich, dla miasta. Dowiedziałem się jak wiele wysiłku potrzeba było, aby 30 lat temu przygotować ten teren.

- Zastanawiam się skąd u państwa taka pogoda ducha, taka wesołość na twarzach. Myślę, że znaleźli państwo lek na dobre, harmonijne życie - powiedziała Iwona Wiśniewska.

Przy okazji uroczystości rozmawialiśmy także z panią Barbarą Szypulińską - Kuryło, która od 30 lat uprawia działkę w ROD Nowy Sad - Pracowałam w PKS, byłam kierownikiem działu przewozu pasażerów. Miałam, więc stresującą pracę. Kiedy kończyłam pracę, to udawałam się prosto na działkę. Mimo, że się na niej napracowałam, to dawała mi ona psychiczny odpoczynek - powiedziała pani Barbara.

- Warto też dodać, że ogrody działkowe są również miejscem, gdzie poznaje się wielu ludzi, z którymi można nie tylko wymienić się cennymi doświadczeniami w uprawie działek, ale również ciekawie porozmawiać na różne tematy - podkreślił Zbigniew Baran, z ROD 4 Marca.

W drugiej części uroczystości przyszedł czas na biesiadę i zabawę przy muzyce. Wszystkim działkowiczom ROD Nowy Sad życzymy z okazji 30-lecia istnienia, kolejnych owocnych lat funkcjonowania. Niech ogrody działkowe będą dla Was miejscem nie tylko przynoszącej satysfakcję pracy, związanej z uprawą roślin i warzyw, ale również miejscem odpoczynku i spotkania z drugim człowiekiem.

Piotr Słomski

źródło: Dziennik Stargardzki

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 174

Wczoraj 145

W tygodniu 921

W miesiącu 4771

Wszystkich 240487

Kubik-Rubik Joomla! Extensions