Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 16.10.2018 r. o godz. 11.00 w świetlicy ROD im. „T. Kościuszki'” w Szczecinie odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów z terenu Szczecin - Zachód.

Porządek posiedzenia;

1. Bieżąca informacja o działaniu OZ w Szczecinie

2. Program DGCS

3. Ustalenie form współpracy ogrodów z terenu kolegium prezesów Szczecin -Zachód

4. Wywóz śmieci

5. Sprawy wniesione - wolne wnioski

W posiedzeniu udział wzięło 13 prezesów na ogólną ilość 28 – 15 nieobecnych. Informacje bieżące w OZ przedstawił koordynator pracy kolegiów Czesław Skonecki.

W informacji tej między innymi omówione zostały zbliżające się wybory samorządowe i konieczność poparcia osób mających w swoim programie wyborczym współpracę ze strukturami PZD.

Roman Krempski omówił problematykę związaną z programem DGCS.

Uczestnik posiedzenia Piotr Baranowski złożył wniosek, aby w zbliżających się wyborach parlamentarnych został wyznaczony kandydat do parlamentu z OZ Szczecin.

Poza tym zwrócił uwagę, aby była ścisła współpraca z policją w zakresie bezpieczeństwa na działkach w okresie zimowym. Z jego wypowiedzi wynika, że w policji jest brak ludzi do pracy i dlatego też działki nie będą patrolowane.

Bardzo aktywna była dyskusja na temat nowelizacji ustawy śmieciowej i przyszłości naszych ogrodów w tym zakresie.

Roman Krempski zaproponował chętnym osobom do zapoznania się z programem DGCS, aby po zakończeniu posiedzenia pozostali na sali, to on udzieli w tym zakresie instruktażu, co faktycznie przyjęte zostało przez uczestników z uznaniem.

Opr. Czesław Skonecki

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 65

Wczoraj 269

W tygodniu 583

W miesiącu 5420

Wszystkich 189505

Kubik-Rubik Joomla! Extensions