Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę, 27 października, w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt pt. "Spotkanie w ogrodzie" złożony przez Rodzinny Ogród Działkowy JAWOR w LGD Partnerstwo Drawy "Działaj lokalnie" z pomocą p. A.Bilskiej (UM Drawno). Na tym spotkaniu dwoje honorowych gości z naszego powiatu, w tym Burmistrz Drawna pan Andrzej Chmielewski, otrzymało złote odznaki przyznane przez Polski Związek Działkowców.

Wręczone zostały także nagrody w konkursie dla dzieci "Mój najpiękniejszy ogród" Jury w składzie: Irena Nogalska, Maria Szafrańska, Henryk Wonorski, Monika Knap i Elżbieta Bacztub- Bakiewicz postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Miejsce I- Amelia Michałek

Miejsce II- Julia Michallek

Miejsce III- Liwia Wiewiórowska

Wyróżnienia otrzymały: Maja Brzozowska, Karolina Dziemianko, Marysia Dams, Iga Kocka i Amelia Laskowska

Gratulujemy!

Imprezę prowadził p Henryk Wonorski- prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego "JAWOR" w Drawnie.

Były podziękowania dla Pań animatorek: Sylwii Kaczor, Pauliny Brzozowskiej, i Elżbiety Bacztub-Bakiewicz a dla wszystkich przygotowano przepyszny poczęstunek

Zdjęcia pod adresem: https://dokdrawno.pl/spotkanie-w-ogrodzie

źródło: www.drawno.pl

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 95

Wczoraj 93

W tygodniu 95

W miesiącu 1443

Wszystkich 167609

Kubik-Rubik Joomla! Extensions