Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Okręg w Szczecinie Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki w Dobrzanach otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 000,00 zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach PROGRAMU SPOŁECZNIK 2018 na realizację projektu pt. „Utworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców Dobrzan”. Zarząd ROD w Dobrzanach dnia 27 października b.r. w sobotnie popołudnie o godz. 14:00 zaprosił mieszkańców na spotkanie integracyjne podsumowujące projekt.

W ramach projektu została zbudowana wiata na działce nr 167. Wiata w całości została zbudowana w czynie społecznym przez naszych członków tzw. Wolontariuszy. Uroczystego otwarcia wiaty dokonał Prezes Zarządu ROD Pan Wiesław Kruszyński. W otwarciu wiaty uczestniczył  także z ramienia Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Pan Zbigniew Baran. Odczytał on przesłanie Prezesa Szczecińskiego Okręgu PZD Tadeusza Jarzębaka dla naszych działkowców i członków naszych rodzin. Pozdrowienia i życzenia jedności i przynależności do wielkiej rodziny działkowców w całym naszym Kraju. Bądźmy zawsze razem! W tym nasza siła.

Również Pan Zbigniew Baran  wsparł naszych działkowców wyróżnieniem w formie dyplomu wraz z talonami za udział w konkursie ogłoszonym przez Okręgowy Zarząd PZD pod nazwą „Wzorowa działka Okręgu Szczecińskiego 2018”. Wyróżnieni zostali: Pan Ryszard Kozerski, Pani Ewa Czepielkiewicz i Pan Władysław Rajszel.

Następnie po części oficjalnej dla wszystkich uczestników był przewidziany poczęstunek.

Przy rozpalonym ognisku mieszkańcy Dobrzan jak i również nasi działkowicze mogli rozmawiać, udzielać sobie porad na temat upraw, pielęgnacji roślin i drzew, a także wymieniać się swoimi doświadczeniami co do robienia zapasów na zimę.

Spotkanie było bardzo udane i owocne, a uczestniczyło w nim ponad 30 osób. W przyszłości nowo powstała wiata będzie bardzo dobrym miejscem do częstych spotkań dla mieszkańców Dobrzan.

Zarząd ROD "Kościuszki" w Dobrzanach

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 132

W tygodniu 743

W miesiącu 2983

Wszystkich 207620

Kubik-Rubik Joomla! Extensions