Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 26.11 - 05.12.2018 roku w siedzibie Okręgu odbył się cykl 6 narad dla Księgowych oraz Skarbników Zarządów ROD.

 Z ramienia Okręgu narady prowadzili Dyrektor Biura, Główna Księgowa Okręgu oraz Radca Prawny.

Celem narady było omówienie:

1. Walorów programu DGCS PZD System.

2. Zalet prowadzenia ksiąg rachunkowych przez powołany Ośrodek-Finansowo Księgowy przy Okręgu.

3. Ochrony danych osobowych w Związku, prawo Związkowe w tym zakresie.

4. Funduszy celowych - zasad przyznawania dotacji z Funduszu Rozwoju na podstawie przepisów obowiązujących w Związku, Fundusz Oświatowy.

5. Gospodarki kasowej w ROD.

6. Form zatrudnienia - świadczenia i nagrody w ROD.

7. Zamknięcia ksiąg rachunkowych za 2018, omówienie druków i wytycznych do sprawozdań finansowych ROD. Rola księgowych ROD w przygotowaniu sprawozdawczości finansowej     ogrodu.

8. Założeń do preliminarzy finansowych na 2019 rok oraz druków i wytycznych w tym zakresie.

9. Informacja w sprawie składania rozliczeń o dochodach osób fizycznych za 2018 oraz terminów rozliczeń z Urzędami Skarbowymi. Pomoc Okręgu w tym zakresie.

Główna Księgowa OZ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 13

Wczoraj 131

W tygodniu 881

W miesiącu 3189

Wszystkich 212503

Kubik-Rubik Joomla! Extensions