Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 28 listopada br. w urzędzie miejskim w Międzyzdrojach, miało miejsce szczególne spotkanie. Delegacja działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn" w osobach: prezesa Andrzeja Gaszewskiego wraz z sekretarzem Grażyną Małaszko przybyła z gratulacjami dla Pana Mateusza Bobka - nowego Burmistrza Międzyzdrojów i Pana Jana Węglorza - nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej. List gratulacyjny wystosował Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie p. Tadeusz Jarzębak z okazji sukcesu obu Panów w wyborach samorządowych.

Do listu gratulacyjnego działkowcy dołączyli także swoje życzenia dalszych sukcesów w nowej kadencji i dobrej współpracy ze społecznością działkowców. Była to też okazja do omówienia bieżących spraw dotyczących ogrodu. Sądząc po merytorycznym sposobie podejścia Pana Burmistrza do zgłaszanych problemów, mamy nadzieję, że współpraca może być owocna z pożytkiem dla wszystkich działkowców i mieszkańców Międzyzdrojów.

Panowie Mateusz Bobek - Burmistrz Miasta i Jana Węglorza - Przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali za złożone życzenia i zapewnili, że współpraca z ogrodami działkowymi będzie przebiegać tak dobrze jak to było w poprzedniej kadencji kiedy byli Radnymi Rady Miasta, a za naszym pośrednictwem poprosili o przekazanie podziękowań za życzenia dla Pana Prezesa Tadeusza Jarzębaka i całego zarządu Okręgu PZD w Szczecinie.

Zarząd ROD „Bursztyn " Międzyzdroje, 2018 r.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 49

Wczoraj 136

W tygodniu 507

W miesiącu 2747

Wszystkich 207384

Kubik-Rubik Joomla! Extensions