Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 28 listopada br. w urzędzie miejskim w Międzyzdrojach, miało miejsce szczególne spotkanie. Delegacja działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn" w osobach: prezesa Andrzeja Gaszewskiego wraz z sekretarzem Grażyną Małaszko przybyła z gratulacjami dla Pana Mateusza Bobka - nowego Burmistrza Międzyzdrojów i Pana Jana Węglorza - nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej. List gratulacyjny wystosował Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie p. Tadeusz Jarzębak z okazji sukcesu obu Panów w wyborach samorządowych.

Do listu gratulacyjnego działkowcy dołączyli także swoje życzenia dalszych sukcesów w nowej kadencji i dobrej współpracy ze społecznością działkowców. Była to też okazja do omówienia bieżących spraw dotyczących ogrodu. Sądząc po merytorycznym sposobie podejścia Pana Burmistrza do zgłaszanych problemów, mamy nadzieję, że współpraca może być owocna z pożytkiem dla wszystkich działkowców i mieszkańców Międzyzdrojów.

Panowie Mateusz Bobek - Burmistrz Miasta i Jana Węglorza - Przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali za złożone życzenia i zapewnili, że współpraca z ogrodami działkowymi będzie przebiegać tak dobrze jak to było w poprzedniej kadencji kiedy byli Radnymi Rady Miasta, a za naszym pośrednictwem poprosili o przekazanie podziękowań za życzenia dla Pana Prezesa Tadeusza Jarzębaka i całego zarządu Okręgu PZD w Szczecinie.

Zarząd ROD „Bursztyn " Międzyzdroje, 2018 r.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 61

Wczoraj 210

W tygodniu 272

W miesiącu 4130

Wszystkich 182898

Kubik-Rubik Joomla! Extensions