Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Świąteczne spotkanie w świetlicy R.O.D. „Granica”Działkowa świetlica przy ul. Grunwaldzkiej to miejsce stałych spotkań działkowców z zarządem ogrodu. Okres przedświąteczny to jednak czas szczególny. Dlatego, w sobotę, 15 grudnia Zarząd ogrodu postanowił zaprosić najbardziej zaangażowanych w codzienną pracę. Z myślą o nich do świetlicy, swoich pomocników wysłał Święty Mikołaj. Tym razem, jego worek pomógł napełnić Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców. Panie postarały się tradycyjne wigilijne potrawy ale do wspólnego stołu każdy postarał się o jakiś przysmak. W świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich melodie kolęd i życzenia z opłatkiem w dłoni.

 

Za całoroczna, wspólną pracę podziękowała wszystkim prezes Teresa Napiórkowska. Życzyła też wszystkim radosnych, zdrowych i rodzinnych świąt i tego by działkowa społeczność pozostała zgranym zespołem, a nowy rok przyniósł sukcesy w życiu osobistym i rodzinnym.

Świąteczne spotkanie w świetlicy R.O.D. „Granica”

fot. iswinoujscie.pl

Opłatkowe życzenia składali potem sobie wzajemnie wszyscy obecni. Nie zabrakło także wierszowanych życzeń; świąteczne rymy, na poważnie i „ z przymrużeniem oka” stały się uroczą przyprawą osobistych życzeń.

Świąteczne spotkanie w świetlicy R.O.D. „Granica”

fot. iswinoujscie.pl

Do świetlicy przybył także Mikołaj. W swoim worku miał prezenty, które ucieszyły działkowców. Było to piękne kalendarze wydane nakładem Polskiego Związku Działkowców. Na wyróżniających się w pracy na rzecz ogrodu czekały z kolei ozdobne grawertony.


 

Mimo gorącego okresu przedświątecznego i rodzinnych obowiązków, Zarząd R.O.D. „Granica” nie przerywa pracy. Po raz ostatni przed świętami biuro Zarządu będzie czynne jeszcze w sobotę, 22 grudnia między godziną 10.00. a 14.00.

źródło: www.iswinoujscie.pl

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 62

Wczoraj 210

W tygodniu 273

W miesiącu 4131

Wszystkich 182899

Kubik-Rubik Joomla! Extensions