Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 11 stycznia 2019 r w Szczecinie, spotkanie dotyczyło  podsumowania działalności Pana Prof. w Parlamencie Europejskim w 2018 r. Sala w „Starej Rzeźni”  zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa.

Na uroczystość zostali zaproszeni liczni goście z pośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowych a w śród nich dwóch przedstawicieli  OZ PZD w Szczecinie. 

Na początku spotkania uczczono minutą ciszy pamięć pięciu tragicznie zmarłych Licealistek w Koszalinie.

Po przedstawieniu rocznego sprawozdania na temat działalności Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego w Parlamencie Europejskim w 2018 r,  nastąpiła dyskusja i debata na temat przyszłości Polski w UE.

Prof. Liberadzki zabierał głos podczas pracy w Parlamencie Europejskim  około 150 razy nie licząc prac w komisjach, wystąpieniach doraźnych, opiniowanie wniosków i składanie kontr-opinii.

Pan Prof. bardzo poważnie potraktował sprawę o dotrzymywaniu słowa do czego się zobowiązał.

Raz w miesiącu spotykał się z wyborcami województwa Zachodniopomorskiego.  Był obecny na antenie lokalnych rozgłośni, stacji telewizyjnych, na łamach lokalnej prasy. Regularnie informuje o swojej pracy na stronie internetowej.

Dopomógł  do włączenia woj. zachodniopomorskiego do europejskiego korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk oraz lobbował budowę dróg S3 i S6. Łącznie 160 km dróg za 6,5 mld zł.

Dziesiątki młodych ludzi miało okazję odbyć staż w jego biurach poselskich w Brukseli, Strasburgu i w Szczecinie.

Zdecydowano o budowie najdłużej oczekiwanego tunelu pod Świną, który połączy Świnoujście z resztą Polski.  Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie gospodarcze  mające wpływ na rozwój portów Świnoujście i Szczecin. Tunel kosztować będzie 212 mln euro. 180 mln euro wyłoży Unia Europejska. UE nie jest wyimaginowaną wspólnotą.

Podczas spotkania złożyliśmy podziękowanie Panu Profesorowi za popularyzację ogrodnictwa i przychylnego stosunku do Polskiego Związku Działkowców oraz wręczyliśmy numizmat 120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce za co serdecznie dwukrotnie dziękował i życzył  ażeby rozwijały się ROD w Polsce w ramach struktur PZD dla dobra naszych rodzin i społeczeństwa zachodniopomorskich miast.

Wiceprezes Okręgu PZD w Szczecinie

inż. Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 124

Wczoraj 157

W tygodniu 281

W miesiącu 2300

Wszystkich 215901

Kubik-Rubik Joomla! Extensions