Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 11 kwietnia br. w ROD "Górki Ustowskie" w Szczecinie odbyło się cięcie drzew i krzewów owocowych. Prowadził je instruktor krajowy - Waldemar Fojut z ROD "Ina" w Goleniowie, asystował instruktor okręgowy - Zdzisław Ciołek z ROD B. Chrobrego ze Szczecina. Frekwencja nie dopisała ze względu na znaczne ochłodzenie. Działkowców odstraszyła wczorajsza pogoda, co nie przeszkodziło, by cięcie się odbyło w ustalonym wcześniej terminie. Na szczęście obyło się bez deszczu.

Cięcie drzew przeprowadzono na 3 działkach. Przy każdym z drzew omówiono, jak powinno być wykonane cięcie i dlaczego, przeanalizowano wcześniejsze błędy (np. okaleczenie gałęzi spowodowane wrastaniem w nie sznurków, którymi były obwiązane), doradzono jak dalej postępować i prowadzić drzewa.

Przy okazji rozpoznano parę chorób i szkodników, m. in. na pędach porzeczki i agrestu - przeziernik porzeczkowiec i spowodowane jego żerowaniem pędy z widocznymi wygryzieniami, powodującymi ich zamieranie.

Na liściach porzeczek widoczne objawy  żerowania mszyc porzeczkowo-czyściecowych na dolnej części liści z typowymi zniekształceniami i zabarwieniem liści na kolor czerwono-bordowy.

Teraz, po fachowym cięciu działkowcy będą czekać na ciepłe letnie dni i na obfite plony.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

Okręg Szczecin

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 127

W tygodniu 254

W miesiącu 3357

Wszystkich 234261

Kubik-Rubik Joomla! Extensions