Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze działkowców członków PZD w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Bartoszewo” w Bartoszewie k. Szczecina odbyło się 6 kwietnia 2019 roku. W ogrodowej świetlicy zebrało się 176 działkowców członków PZD ażeby ocenić dokonania kończącej się kadencji Zarządu ROD oraz przyjąć plany działania na 2019 rok oraz na   kadencję na lat 2019-2023. W zebraniu wziął udział Prezes Okręgu PZD Tadeusz Jarzębak. Sprawozdanie ustępującego Zarządu ROD przedstawił Prezes Marian Ambrosiewicz.

W obszernym wystąpieniu marian Ambrosiewicz przedstawił wszystkie dokonania kończącej się kadencji ale także zasygnalizował najważniejsze problemy którymi należałoby dla dobra Ogrodu i działkowców zająć się w rozpoczynającej się nowej kadencji.

Na koniec wystąpienia Prezes Marian Ambrosiewicz stwierdził ”Chciałbym w imieniu nas wszystkich wyrazić przekonanie, że podjęliśmy słuszną decyzję o pozostaniu w strukturach Stowarzyszenia PZD”.

Zostało to z aprobatą  bardzo dobrze przyjęte przez zgromadzonych na sali działkowców. Działkowcom którzy wyróżnili się w pracy na rzecz rozwoju ROD Prezes Tadeusz Jarzębak wręczył pierwszy raz przyznane przez Zarząd ROD nowe odznaczenie „Zasłużony dla ROD”

Po dyskusji w swoim wystąpieniu Prezes Okręgu Tadeusz Jarzębak bardzo wysoko ocenił przygotowane na zabranie materiały, przebieg zebrania raz podjęte uchwały. Zebrani wybrali nowy 5- osobowy Zarząd ROD,  3 -osobową Komisję  Rewizyjną oraz delegata na Konferencję Okręgu. Prezesem Zarządu ROD został ponownie Marian Ambrosiewicz.

Zarząd ROD

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 65

Wczoraj 269

W tygodniu 583

W miesiącu 5420

Wszystkich 189505

Kubik-Rubik Joomla! Extensions