Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

 

Korzystając z pobytu prof. Liberadzkiego w Szczecinie, Okręgowy Zarząd zaprosił na cykliczne spotkanie znamienitego gościa. Zaproszenie zostało przyjęte i 16 maja w siedzibie Okręgu pojawił się Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z towarzyszącym mu Wojciechem Długoborskim. Obydwaj goście cieszą się wielką popularnością w środowisku działkowców. Pan prof. Liberadzki od wielu lat jest gościem w naszych ogrodach działkowych, na uroczystościach i organizowanych spotkaniach z działkowcami. Jego ogromna wiedza i osobisty urok przysparzają mu przyjaciół, wszędzie tam, gdzie się pojawia. Mimo piastowania wysokiej godności w Parlamencie Europejskim, w czasie spotkań nie tworzy dystansu, a jego bezpośredniość jest niecodzienna i rzadko spotykana. Podobnie, jak popularny wśród działkowców Wicemarszałek Jarosław Rzepa.

 Pana Wojciecha Długoborskiego znamy jako byłego posła na Sejm RP – orędownika ustawy o ROD oraz jako burmistrza Gryfina i Chojny, do którego drzwi dla działkowców były zawsze otwarte.

 Spotkanie miało charakter czysto roboczy. My przedstawiliśmy problemy Okręgu i realizowane strategiczne programy przyjęte przez Jednostkę Krajową. Głównie interesowała nas możliwość pozyskania unijnych środków pomocowych, których nie jesteśmy beneficjentem wprost.

Goście, podzielili się relacjami ze współpracy z samorządami ogrodów oraz przedstawili perspektywy poprawy dostępności do unijnych programów.

Takie spotkanie to nie codzienność, prof. Liberadzki, ze względu na swoje obowiązki jest często w Brukseli, skąd ma możliwość oddziaływania na sprawy polskie, w tym nas działkowców dotyczące. Oby tak dalej. Obecnie Bogusław Liberadzki kandyduje z listy Koalicji do Parlamentu Europejskiego jako nr 1 w województwie zachodniopomorskim i lubuskim. Wprowadził nas również w tajniki ordynacji i podkreślił znaczenie frekwencji przy urnach wyborczych.

Dziękując za wizytę, przekazaliśmy gościom najnowszy biuletyn z zawartym „Otwartym programem nowoczesnego użytkowania i zagospodarowania działek” oraz podarowaliśmy symboliczne kubki wspólnotowe do herbaty, wierząc, że uda się start w wyborach, a działkowców i ich rodziny zachęcamy do pójścia na wybory w dniu 26 maja, by spełnić ten ważny obywatelski obowiązek.

                                                                                                                                                                                                       Tadeusz Jarzębak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 183

Wczoraj 327

W tygodniu 1506

W miesiącu 6548

Wszystkich 265566

Kubik-Rubik Joomla! Extensions