Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Jesteśmy stowarzyszeniem ogrodowym o powszechnie znanej renomie, mamy się czym się chwalić gdy chodzi o pojedyncze działki a nawet całe ogrody, zagospodarowane kunsztownie, z dobrym smakiem, cieszące się uznaniem okolicznych mieszkańców. Mamy niestety także i drugą stronę medalu. Pojawiają się bowiem od czasu do czasu, niestety niepokojące sygnały, o nagannym zachowaniu się niektórych działkowców, uważających, że co za płotem to nie jego i można pozwolić sobie na wszystko.

Sprawa dotyczy zaśmiecania terenów przyległych do naszych rodzinnych ogrodów działkowych, chociaż teren nie należy do nas, ale śmieci wynoszone są nasze – działkowe.

Mieliśmy na wiosnę sygnał z Nowogardu, o niechlubnej wizytówce jednego sektor ogrodu. Teraz mamy sygnały ze Stargardu. Przy ul. Rolniczej działkowiec wyrzuca odpady „tuż przy tabliczce o zakazie ich wyrzucania”, na zwróconą uwagę, odpowiada groźbą i agresją. Jest to nie dopuszczalne.

Drugi przypadek dotyczy terenu przy ul. Grunwaldzkiej. Znany jest numer działki i numer alejki. Działkowiec w biały dzień wywozi taczką śmieci i wyrzuca je w pobliskim parku Panorama pod drzewami. Przytoczone postępowanie graniczy z bezczelnością tych działkowców  - jeżeli takowe miano można im przypisać.

Te pojedyncze przypadki urabiają opinię o wszystkich działkowcach. Jest to dla nich krzywdzące. Na tym cierpi cały Związek.

Z tak absurdalnym zjawiskiem należy walczyć do skutku, wykorzystując instrumenty statutowe a nawet ustawowe, do wypowiedzenia dzierżawy działkowej włącznie. Jest to bowiem działanie godzące w dobre imię PZD.

Przy tej okazji apelujemy do zarządów ROD, by bacznie przyglądać się sprawcom i reagować niezwłocznie. Z brakiem rozumu trzeba walczyć, choć jest to walka trudna i długa ale warto ją podjąć korzystając ze wszystkich okazji, by o tym wstydliwym problemie mówić głośno, aby trafić wreszcie do rozumu – trudno nawet określić tak postępujących ludzi.

Apelujemy do działkowców by poruszyć ich sumienia bo „jak cię widzą tak cię piszą”. Trzeba o tym pamiętać stale.

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 197

Wczoraj 146

W tygodniu 560

W miesiącu 1781

Wszystkich 227663

Kubik-Rubik Joomla! Extensions