Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 27 lipca 2019 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim obchodził jubileusz 195-lecia założenia Ogrodu. Uroczystości odbyły się na terenie Ogrodu. W uroczystościach wzięło udział ponad 180 osób, w tym działkowcy Ogrodu oraz zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli: Jerzy Wdowczyk, prezes Okręgu PZD w Kaliszu, który jednocześnie reprezentował Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego, Łukasz Mikołajczyk  senator RP, który reprezentował Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.,  Jarosław Ratajczyk - wiceburmistrz Koźmina Wlkp. Jan Grzesiak - radny Sejmiku Wielkopolski, prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie, Jacek Zawodny - radny Rady Powiatu w Krotoszynie oraz przedstawiciele Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp., policji i mediów.

  

Po odegraniu hymnu działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, uroczystość otworzył i prowadził prezes Zarządu ROD im. Powstańców Wlkp.  Mirosław Witkowski, który powitał wszystkich uczestników uroczystości.

Następnie Prezes Zarządu ROD w swoim wystąpieniu przedstawił historię istnienia Ogrodu, najstarszego ROD w Polsce i w Europie. Po przedstawieniu historii Ogrodu głos zabierali zaproszeni goście.

   

Prezes Okręgu przekazał serdeczne życzenia od Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego z okazji imponującego jubileuszu. W imieniu Okręgu PZD w Kaliszu Prezes Jerzy Wdowczyk wręczył prezesowi ROD dyplom okolicznościowy wraz z kryształowym pucharem, a także dodatkowy upominek rzeczowy w postaci kosiarki spalinowej.

Senator RP Pan Łukasz Mikołajczyk odczytał List od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, w którym Premier RP gratuluje tak wspanialej rocznicy i przekazuje serdeczne pozdrowienia wszystkim uczestnikom tego wydarzenia oraz składa najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji z podejmowanej działalności. Gratulacje i życzenia w specjalnym liście przesłał również Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. 

Pan Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miasta i Powiatu Koźmin Wlkp oraz wiceburmistrz Jarosław Ratajczyk w swoich wystąpieniach gratulowali uczestnikom wspaniałego jubileuszu i zapewniali o dalszym poparciu ze strony samorządu miasta. Potwierdzili także dotychczasową dobrą współpracę z Polskim Związkiem Działkowców.

Tak piękny jubileusz był także doskonałą okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy i działkowców – ośmiu z nich otrzymało odznaki „Za Zasługi dla ROD”. Wielu działkowcom wręczono także okolicznościowe dyplomy jako formę podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz Ogrodu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na piknikowy charakter imprezy. Jubileusz był doskonałą okazją do wielu dyskusji na temat ogrodu, jego historii, dokonań i planów na przyszłość.  Działkowcy i zaproszeni goście w miłej atmosferze spędzali sobotnie południe, rozmawiając, wspominając i  kosztując przygotowanych na tę okazję specjałów.

Czas umilały rytmy zespołu muzycznego, a całą imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Dyrektor Biura, Jerzy Wdowczyk

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 197

Wczoraj 146

W tygodniu 560

W miesiącu 1781

Wszystkich 227663

Kubik-Rubik Joomla! Extensions