Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

7 sierpnia w świnoujskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie przedstawicieli kolegium prezesów świnoujskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych z gospodarzem miasta, prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i zastępcą prezydenta Barbarą Michalską. W miłej atmosferze i ze zrozumieniem rozwiązywano różne ciążące działkowcom sprawy. Te najważniejsze to wciąż aktualny temat zamieszkujących na działkach, śmieci, dotacje dla ogrodów, ewentualna likwidacja ogrodu „Odra”, dojazdy do działek, ważkie problemy wody oraz szamb zostały szeroko omówione podczas 2-godzinnej wizyty.

Prezydent jest żywo zainteresowany - co podkreślił w dyskusji, ewentualnym przeniesieniem części ogrodu „Odra” na lewobrzeżną część miasta., oczywiście w miarę uzyskania wolnych działek. Ogród „Odra” nie może w obecnym kształcie funkcjonować już w dotychczasowej lokalizacji w związku z inwestycją przedłużenia drogi S3 do Świnoujścia. W tym kontekście, Prezydent wyszedł z inicjatywą podjęcia kroków celem zbadania możliwości poszerzenia granic ogrodów na lewobrzeżu. Dotyczy to również dojazdu do ogrodu „Paprotna”.

Władze Świnoujścia ze zrozumieniem i chęcią pomocy wysłuchały naszych uwag. Co warto podkreślić-nasza wizyta nie miała charakteru roszczeniowego i, mamy nadzieję, że tak właśnie była zrozumiana. Prezesi zaprosili władze miasta na swoje dożynki, które już niebawem odbywać będą się w poszczególnych ogrodach.

W imieniu Kolegium Prezesów świnoujskich R.O.D.

Teresa Napiórkowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 199

Wczoraj 146

W tygodniu 562

W miesiącu 1783

Wszystkich 227665

Kubik-Rubik Joomla! Extensions