Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na terenie ROD im. 4 Marca w Stargardzie 10 sierpnia  odbył się jubileusz 70-lecia powstania ogrodu. Uroczystość zaszczycili licznie swoją obecnością działkowcy z ogrodu oraz zaproszeni goście: Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki, Z-ca Dyr. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Pani Jolanta Trembecka-Kempisty, Przedstawiciel Policji Insp. Pan Jan Podolak, V-ce Prezes Okręgu PZD w Szczecinie Józef Romanowski  a także zaprzyjaźnieni Prezesi z 10 ROD ze Stargardu Prezes ogrodu Pan Stanisław Grudziński przywitał działkowców i zaproszonych gości, a następnie w swym okolicznościowym wystąpieniu zapoznał uczestników z historią powstania ogrodu oraz wymieniał ludzi, którzy tworzyli podwaliny ogrodu. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach złożyli życzenia i przekazali pamiątkowe upominki.

Józef Romanowski członek Krajowej Rady PZD w imieniu Pana Eugeniusza Kondrackiego – Prezesa PZD, wręczył z okazji jubileuszu, pamiątkowy puchar Prezesowi ROD im. 4 Marca w Stargardzie, oraz wręczył pamiątkowy puchar ufundowany przez OZ PZD w Szczecinie oraz Dyplom Uznania od Prezesa OZ w Szczecinie. Złożył okolicznościowe życzenia i podziękowania działkowcom oraz dla władz miasta.

 

Jubileusz był także doskonałą okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działkowców, odznaką Zasłużony Działkowiec,  Za zasługi dla ROD.  Wyróżnienia przyznano  działkowcom, i każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz upominki ufundowane przez Zarząd ROD.

 

Obchody zakończono wspólnym posiłkiem i wielogodzinną zabawą w miłej „ogrodowej” i koleżeńskiej atmosferze.

 

Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 12

Wczoraj 127

W tygodniu 257

W miesiącu 3360

Wszystkich 234264

Kubik-Rubik Joomla! Extensions