Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

ROD Przyjaźń w Szczecinie, już w samej nazwie sygnalizuje, że jest to ogród gdzie przyjaźń nabiera realnych i konkretnych kształtów. Ogród prowadzony jest przez zarząd, w którym dominują kobiety, a jak mówi porzekadło: kobieta wiele może. Zarząd tego ogrodu wychodzi z coraz to nową inicjatywą, która ma na celu integrację środowiska działkowców i tworzenie silnej więzi rodzinnej.

Tak było i tym razem. 19 października, w samo południe, na zaproszenie zarządu przybyło kilkudziesięciu działkowców o najdłuższym stażu uprawiania działki. Byli tacy, co nawet 50 lat są działkowcami ale także tacy, co przejęli działki po rodzicach. Jednym słowem, ciągłość pokoleniowa.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła prezes ogrodu – pani Kazimiera Wadowska, która witając działkowców i gości przedstawiła w skrócie ideę takich spotkań.

Prezes Okręgu przybliżył zebranym sprawy związkowe oraz ideę społecznego programu rozwoju uchwalonego przez Krajową Radę PZD w poprzedniej kadencji, a realizowaną już powszechnie w ogrodach. Dla wszystkich zaproszonych przygotowano ciepłe słowa podziękowania w formie listów imiennych oraz symboliczne statuetki. Jakież było wzruszenie, gdy wyróżnieni podchodzili dla ich uhonorowania…

U każdego można było dostrzec uśmiech wdzięczności za docenienie ich dotychczasowych osiągnięć. Chociaż czasem trudno było podejść ze względu na kłopoty ruchowe ale radość wynagrodziła wszystko. Po uhonorowaniu działkowców wzniesiono toast oraz odśpiewano wszystkie wersje „100 lat!”

Zarząd ogrodu zadbał o słodycze i poczęstunek obiadem, a także o bogatą oprawę artystyczną, zapraszając chór Domu Kultury z Łobza, w którym śpiewa 7 działkowców, a który prowadzi prezes Zarządu ROD "Dąb" w Łobzie, a zarazem członek Okręgowej Rady – pani Teresa Smolich.

Ta energiczna kobieta, wraz z zespołem śpiewaczym wykrzesała tyle radości u uczestników, iż zachęceni do wspólnego śpiewania podjęli to wyzwanie. Koncert nagrodzono rzęsistymi oklaskami.

Spotkanie miłe i przyjemne, godne jest naśladowania, bowiem jesień zarówno ta astronomiczna, jak też jesień życia niekoniecznie ma być szara i bez wyrazu.

W praktyce jest to realizacja programu, który gorąco poleca  Krajowa Rada.

Ogrody rodzinne to oaza zieleni dla działkowców ale otwarte na społeczeństwo.

Ogród Przyjaźń, który rodowodem sięga ponad 100 letniego czasu, ma na organizację tego typu spotkań doskonałe warunki, dobrze zagospodarowany, wspaniale urządzony dom działkowca, a przede wszystkim otwarte serca i umysły członków zarządu ogrodu.

Każde takie spotkanie kosztuje wiele pracy ale się opłaca. Owocuje to jednością całej rodziny działkowej.

 

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 149

W tygodniu 855

W miesiącu 2502

Wszystkich 282860

Kubik-Rubik Joomla! Extensions