Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Odkąd, dwa i pół roku temu, w Świnoujściu prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki wraz z prezydentem miasta Januszem Żmurkiewiczem wręczyli sztandar dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, działkowcy chętnie biorą udział w oficjalnych uroczystościach miejskich i związkowych.

Są także zapraszani do wystawienia swojej reprezentacji podczas świąt państwowych. Tak było również w czasie oficjalnych obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada poczet sztandarowy R.O.D. Świnoujście stanął w jednym szeregu z reprezentantami służb mundurowych, szkół, harcerstwa oraz organizacji społecznych i politycznych działających w mieście. Działkowcy uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta w kościele pw. Chrystusa Króla, gdzie pochylili swój sztandar w hołdzie bohaterom walk o niepodległość. Wkrótce potem, na centralnym Placu Wolności, działkowcy wraz z setkami mieszkańców brali udział w nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, zwołanej przez przewodniczącą Elżbietę Jabłońską z okazji Święta Niepodległości.

W miejskim programie obchodów Święta 11 Listopada mieszkańcy, w tym liczna rzesza działkowców, mieli okazję uczestniczenia w wojskowym capstrzyku ulicami miasta i wieczornym apelu pamięci pod Pomnikiem na Placu Słowiańskim. Władze miasta niejednokrotnie podkreślają, że rzesza działkowców (w Świnoujściu działa 10 R.O.D.) przyczynia się do integracji społecznej i budowania lokalnych więzi na tym skrawku małej Ojczyzny.

Działkowcy uczestniczący w narodowym święcie podkreślają z kolei, ze wielką radością dla nich jest takie obchodzenie 11 listopada jakiego przykład daje Świnoujście; świętowanie bez podziałów gdzie niezależnie od przynależności politycznej mieszkańcy, władze i działacze, niezależnie od poglądów i politycznych sympatii potrafią wspólnie manifestować swoje przywiązanie do tradycji narodowych i patriotycznych.

Teresa Napiórkowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 149

W tygodniu 856

W miesiącu 2503

Wszystkich 282861

Kubik-Rubik Joomla! Extensions