Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Ostatnie przedświąteczne dni to czas gorączkowych przygotowań w domach. W coraz większej liczbie R.O.D. Tradycją działkowców, staje się organizacja działkowych wigilii. Działkowcy spotykają się przeważnie w siedzibach zarządów. Ta, należąca do R.O.D. „Granica”, działkowa świetlica zmieniła się w małe działkowe „Betlejem” już w końcu ubiegłego tygodnia.

Do spotkania w świątecznej atmosferze Zarząd Ogrodu zaprosił najbardziej aktywnych w pracy społecznej na rzecz R.O.D. Zaangażowane w przygotowanie spotkania panie, włożyły mnóstwo pracy aby na tym wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych świątecznych smakołyków.

Zebrani podzielili się tradycyjnym opłatkiem. Odwiedził ich również działowy Mikołaj, który w swoim worku miał tym razem kalendarze wydane na 2020 rok nakładem P.Z.D. Życzenia wspaniałych świąt i wspaniałego Nowego Roku złożyła prezes Zarządu „Granicy”-Teresa Napiórkowska.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd. Działkowcy R.O.D. „Granica” pozdrawiają świątecznie  wszystkich działkowców i, z opłatkiem w ręku życzą tradycyjnie „Wesołych Świąt!

Zarząd ROD "Granica" w Świnoujściu

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 303

W tygodniu 999

W miesiącu 6041

Wszystkich 265059

Kubik-Rubik Joomla! Extensions