Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Przy wsparciu sponsorów zorganizowano imprezę choinkową dla dzieci działaczy okręgu i ogrodów z terenu Szczecina. Na imprezę zgłoszono siedemdziesięcioro dzieci. W niedzielę 08.12.2019 r. w szczecińskiej bawialni Tęczowa Planeta rozpoczęła się zabawa dla dzieci i wnuków naszych zasłużonych działaczy związkowych.

Przybywających na miejscu gości w progu przywitali organizatorzy spotkania, nasi sponsorzy Państwo  Jolanta i Marek Jaworscy - właściciele bawialni Tęczowa Planeta oraz  Prezes Zarządu ROD „XX-lecia” Pan Zbigniew Hajduś, a  także przedstawiciele Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Przy wejściu każde dziecko otrzymało w prezencie mikołajową czapeczkę, a równo o godzinie 17:00 rozpoczął się czas zabawy.  Dzieci  zaproszono do udziału w konkursach organizowanych przez pomocników Św Mikołaja. Maluchy, które nie miały ochoty na zawody pochłonęły zabawy: trampoliny, zjeżdżalnie, klocki, labirynty i kulki.

O godzinie 18:00 nastąpił kulminacyjny moment mikołajkowej imprezy. Przy dużym aplauzie uczestników zabawy do sali przybył Mikołaj. Zachęcone dzieci całkowicie spontanicznie śpiewały piosenki i recytowały wiersze specjalnie dla naszego honorowego gościa. Po części artystycznej, każda pociecha otrzymała od Mikołaja paczkę ufundowaną przez okręg.

Impreza zakończyła się o godzinie 19:00. Dzieci odchodziły zmęczone, ale z uśmiechami na twarzy.

Gratulujemy pomysłu organizatorom, sponsorom dziękujemy, a wszystkim uczestnikom również dziękujemy, że byliście z nami.

Wszystkim uczestnikom zabawy życzymy spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz wymarzonego prezentu, który został zamówiony u samego Mikołaja podczas naszej grudniowej zabawy.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 440

Wczoraj 384

W tygodniu 863

W miesiącu 5040

Wszystkich 264058

Kubik-Rubik Joomla! Extensions