Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Uroczysta Wigilia w Rodzinnych Ogrodach Działkowych Skarbówka w Szczecinie odbyła się 20 grudnia 2019 roku. W pięknie oświetlonej sali, przy choince z ozdobami świątecznymi, w blasku świec, przy obficie zastawionych wigilijnymi daniami stołach, rozpoczęło się to wyjątkowe spotkanie. Uczestnikami spotkania byli użytkownicy ROD Skarbówka oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzył Prezes ROD Skarbówka Waldemar Marek. W imieniu całego Zarządu ROD, powitał wszystkich gości, wymieniając zaproszone osoby.

Wśród zaproszonych gości byli:

– pierwszy Wiceprezes Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w Warszawie, Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, Tadeusz Jarzębak,

– Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie-Osów, ks. kan. dr Robert Masalski,

– Proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, ks. kan. dr Krzysztof Ciechal,

– Radna Szczecina Maria Myśliwiec, Przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie – Niemierzyn,

– przedstawiciele Zarządu Rady Osiedla Osów:

• Przewodnicząca Zarządu Iwona Świątkowska,

• Wiceprzewodnicząca Zarządu Wiesława Krupińska.

– przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedle Skarbówek:

• Prezes Janusz Fiszer i członkowie Zarządu: Robert Sambor i Mateusz Wiankowski.

– dr n. med. Adam Krzyształowski z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Arkońska, wraz z mamą Łucją – przewodniczącą Komisji Rewizyjnej ROD Skarbówka.

– dr inż. of. naw. Ryszard Krupiński, Akademia Morska w Szczecin,

– Dyrektor Działu Zabezpieczenia PAZIM Radisson Blu, płk Antoni Rojek,

– mgr inż. Michał Krupiński, Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujscie SA,

– przedstawiciel Komisariatu Policji Szczecin – Pogodno: asp. Dzielnicowy Michał Serewiś,

– przedstawiciel Straży Miejskiej w Szczecinie st. insp. Mirosław Matuszewski.

Prezes Waldemar Marek powitał serdecznie cały, dziewięcioosobowy Zarząd ROD Skarbówka, członków Komisji Rewizyjnej oraz gospodarzy rejonów ROD, wraz z rodzinami.

Witając zaproszonych gości, Prezes ROD, przekazał także słowa od Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka. Prezydent nie mógł skorzystać z zaproszenia, ale przekazał, w rozmowie telefonicznej, serdeczne życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, Zarządowi i użytkownikom ROD Skarbówka. Prezydent Miasta życzył wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku oraz wszelkiej pomyślności.

Po przywitaniu wszystkich gości, Prezes ROD Waldemar Marek skierował ciepłe, serdeczne słowa do zebranych. Mówił o przesłaniu jakie niesie czas Świąt Bożego Narodzenia, czas nadziei, refleksji i zwrócenia się ku drugiemu człowiekowi. Zwrócił uwagę, jak niepowtarzalna jest atmosfera polskiej Wigilii, czasu pojednania, otwarcia na bliskich i na potrzeby innych, którzy być może tej pomocy potrzebują.

Prezes złożył serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020 wszystkim obecnym na spotkaniu, a za ich pośrednictwem, wszystkim użytkownikom ROD Skarbówka i ich rodzinom. Wyraził również nadzieję, że nadchodzący rok 2020 przyniesie wiele satysfakcji oraz pozwoli na realizację planów i zamierzeń wszystkim działkowcom, a zdrowie i pomyślność będzie im towarzyszyć przez cały rok.

Na początku spotkania do zebranych swoje wystąpienie skierował również wiceprezes Krajowej Rady PZD – Prezes Zarządu Okręgowego PZD w Szczecinie, pan Tadeusz Jarzębak. W swoim wystąpieniu podsumował pracę PZD w 2019 roku. Wyraził słowa uznania dla Prezesa ROD Skarbówka i całego Zarządu, za całoroczną pracę i współpracę z Zarządem Okręgowym PZD. Prezes Zarządu Okręgowego PZD, w wystąpieniu podkreślił jednocześnie, że współpraca wszystkich uczestników ruchu działkowego daje dobre efekty i nadzieję na pomyślną realizację zadań w roku 2020. Prezes złożył również, w imieniu swoim i całego Zarządu Krajowego i Okręgowego, życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom spotkania. 

Uroczyste rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej nastąpiło po wystąpieniu ks. kan. dr. Krzysztofa Ciechala, który po krótkiej modlitwie zachęcił do dzielenia się opłatkiem i przekazywania życzeń. Po uroczystej chwili, gdy wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia, nastąpiła część kulinarna spotkania. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy: pierogi, barszcz z uszkami, ryby, sałatki i wiele innych. Goście mogli również korzystać z ciast i deserów ustawionych na osobnym stole. Uczestnicy spotkania spożywali wieczerzę, czerpiąc jednocześnie radość z wzajemnych rozmów, kontaktu i możliwości spotkania.

Dla młodszych dzieci, obecnych na spotkaniu, przygotowano pod choinką paczki ze słodyczami, które wręczono im w trakcie spotkania.

Goście obecni na sali byli zachęcani do wpisywania się do, wyłożonej w sali, Księgi Pamiątkowej ROD Skarbówka, a także jej przeglądania. Księga ta prowadzona jest prawie od początku istnienia ROD, jej zawartość przedstawia wiele historycznych wydarzeń z życia Ogrodu. Jest szansa, że po zapełnieniu kart, Księga zostanie zgłoszona do konkursu i wyróżnienia przez Centralę PZD. Goście z przyjemnością skorzystali z zaproszenia i pozostawili swe serdeczne wpisy na kartach księgi, uzupełniając historię o kolejne, radosne wydarzenie.

Szczególnie uroczysty moment nastąpił, gdy rozległy się kolędy, zaintonowane z towarzyszeniem gitary i śpiewu pani Kasi Tarnowskiej. Muzyczna cześć spotkania była wspomagana śpiewem pani Ani Dąbrowskiej, która razem z zespołem wykonała nie tylko kolędy, ale również utwory o pozytywnym przesłaniu, wprawiające w dobry nastrój wszystkich słuchaczy. Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie dołączyli się do śpiewu kolęd. W ten uroczysty wieczór echo niosło dźwięki i słowa staropolskich kolęd, wśród wyniosłych drzew, na rozległym terenie całego ROD Skarbówka.

Ten uroczysty wieczór trwał długo, w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, w bogato udekorowanej świetlicy ROD. Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie przyznają, że takie spotkania wigilijne na terenie ROD Skarbówka mają wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę!

Wielkie podziękowania należą się również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego świątecznego spotkania. Dzięki nim, wszyscy uczestnicy mieli możliwość wejścia w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020.

Sprawozdanie przygotowali:

• Waldemar Marek, Prezes Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Skarbówka,

• Wiesława Krupińska, Wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Osów.

Fotografie z tego wydarzenia obejrzeć można w naszej galerii.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 188

Wczoraj 327

W tygodniu 1511

W miesiącu 6553

Wszystkich 265571

Kubik-Rubik Joomla! Extensions