Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dnia 5 stycznia 2020 r. Wojewódzki PSL zorganizował opłatkowe spotkanie połączone ze 125 leciem Polskiego Ruchu Ludowego. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w Bazylice Archikatedralnej, celebrowanym przez biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, obchodzącego 30 lecie przyjęcia sakry biskupiej.

O godz. 12.00 wprowadzone zostały poczty sztandarowe całego województwa, a za nimi orszak prowadzony przez biskupa wraz z całym Zarządem Wojewódzkim PSL i Prezesem Krajowym Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Podniosła liturgia o zabarwieniu patriotycznym, z szeregiem akcentów świąt bożonarodzeniowych w postaci pięknych polskich kolęd.

Po nabożeństwie uczestnicy przemieścili się na Łasztownię, gdzie po odśpiewaniu Roty, konferansjerzy przywitali uczestników i gości, a wśród nich czołowych polityków: Tomasza Grodzkiego, Pawła Kukiza, Magdalenę Kochan, Bartłomieja Arłukowicza, Arkadiusza Marchewkę, Dariusza Wieczorka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz wielu reprezentantów przedsiębiorstw i instytucji, wśród nich prezesa, wiceprezesa i sekretarza Okręgu szczecińskiego PZD.

Po koncercie kolęd i błogosławieństwie opłatka, rozpoczęły się wystąpienia polityków, poprzedzone wystąpieniem Prezesa PSL i gospodarza uroczystości Prezesa Jarosława Rzepę.

Po wystąpieniach nastąpił akt powszechnego dzielenia się opłatkiem i składaniem wzajemnych życzeń. Po złożeniu życzeń uczestnicy zostali zaproszeni do degustacji kulinariów.

Trzeba oddać organizatorom, że  pieczołowicie pielęgnują wieloletnie tradycje i słyną z dobrej organizacji, co tworzy wspaniałą atmosferę u progu Nowego 2020 Roku.

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 190

Wczoraj 327

W tygodniu 1513

W miesiącu 6555

Wszystkich 265573

Kubik-Rubik Joomla! Extensions