Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Zarząd ROD „Miejski” w Pyrzycach kultywując  wieloletnią tradycję zorganizował Spotkanie Noworoczne w dniu 17 stycznia 2019 r. w Domu Działkowca. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście organizacji współdziałających, samorządowcy, a w śród nich Pani Dorota Grzybowska Sekretarz Gminy reprezentująca Panią Marzenę Podzińską Burmistrza Miasta Pyrzyce, Prezes i Wiceprezes Okręgu PZD w Szczecinie, oraz wyróżniający się działacze z ogrodu: Jerzy Borowik, Teresa Wiśniewska, Jadwiga Błażejewska, Stanisława i Stanisław Durkim, gospodarze: Daniel Kocanowski i Kazimiera Szydło oraz członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD „Miejski” w Pyrzycach.

Prezes Zarządu ROD „Miejski” Pani Genowefa Nowicka, powitała wszystkich przybyłych gości i działaczy ROD. Omówiła najważniejsze wydarzenia 2019 w kraju i na ogrodzie, oraz nakreśliła tematykę do realizacji na 2020 r. Zabrani w dyskusji wyrazili bardzo dużo zaangażowania w sprawy występujące na terenie ogrodu, jak również dużo troski w tematyce zdobywania dodatkowych środków finansowych we współpracy z lokalnym samorządem.

Następnie głos zabrał Prezes Okręgu PZD Szczecin Pan Tadeusz Jarzębak, odpowiedział na zadane pytania. Podziękował za zaproszenie przedstawicieli okręgu na uroczystość, przekazał życzenia na 2020 r. Omówił obecnie występujące problemy krajowe i w naszym okręgu. Ponadto zachęcał do jeszcze szerszej współpracy z samorządem w Pyrzycach.

Związek od lat wyznaje hasło: ogrody to ludzie nie grunty, to działkowcy, ich życie, ich dorobek, a również i ich przyszłość.

Chciałbym serdecznie podziękować w tym miejscu wszystkim działkowcom, strukturom i działaczom za ogromną ofiarność, za zaangażowanie, za wreszcie trudną walkę o Związek, o ogrody o prawa działkowców i o rozwój ogrodów.

Przez 51 lat istnienia, powstała na ogrodzie tradycja. Tradycja była i jest i mamy przekonanie że będzie jeszcze długo stanowić podstawę na której opiera się wszystko co związane jest z działkami. Tradycja tworzy klimat na ogrodach, ten jedyny i niepowtarzalny, który sprawia że własny ogród traktowany jest jak drugi dom.

Podczas spotkania panowała atmosfera ciepła, serdeczności i życzliwości. Pani Prezes zaprosiła zebranych do konsumpcji  przygotowanego poczęstunku.

Żyjemy i działamy w ogrodach i dla ogrodów. Niech tak pozostanie. Dalej, niech ogrody działkowe trwają, rozwijają się i służą nam działkowcom i społeczeństwu tak długo, jak będą potrzebne ludziom.

I V-ce Prezes                                                                                   

Okręgu PZD w Szczecinie                                                                                       

inż. Józef Romanowski                                               

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 187

Wczoraj 327

W tygodniu 1510

W miesiącu 6552

Wszystkich 265570

Kubik-Rubik Joomla! Extensions