Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Swoje stanowisko w sprawie propozycji zmian w Prawie Budowlanym wyrażaliśmy już wielokrotnie na poszczególnych etapach procedowania nowelizacji w Sejmie oraz w Senacie. Z satysfakcją odbieramy fakt, że zgłoszona przez Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Senatu poprawka do Ustawy o Prawie Budowlanym jest zbieżna z kierunkiem propozycji zgłaszanych przez Polski Związek Działkowców w kwestii uproszczonej legalizacji tzw. samowoli budowlanych.

Poprawka dotycząca Rodzinnych Ogrodów Działkowych została w Senacie zaakceptowana większością głosów przez wszystkie opcje polityczne. Teraz decyzja przyjęcia proponowanych zmian należy do Sejmu RP.

Zwracamy się z gorącym apelem do Posłów o akceptację tej rządowej poprawki i przyjęcie jej w głosowaniu nad Ustawą.

Jest to dobry kierunek regulacji prawnej, akceptowany przez społeczność działkową. Zabezpiecza interesy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, ułatwia egzekwowanie obowiązującego prawa przewidzianego w Ustawie o ROD oraz tworzy jednolite kryteria dla wszystkich użytkowników działek w rodzinnych ogrodach działkowych.

Liczymy na pełne zrozumienie i korzystną dla działkowców decyzję w głosowaniu nad zmianami w Prawie Budowlanym i pozostałych ustawach.

 

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie

 

Stanowisko kierujemy pocztą elektroniczną do Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu oraz wszystkich Posłów naszego szczecińskiego Okręgu PZD

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 153

Wczoraj 181

W tygodniu 520

W miesiącu 3796

Wszystkich 289393

Kubik-Rubik Joomla! Extensions