Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W Okręgu szczecińskim, co roku na wiosnę obserwuje się wzmożone zapotrzebowanie na działki ogrodnicze. Jednak w tym roku sytuacja bardzo się zmieniła za sprawą koronawirusa. W związku z niedawnym jeszcze brakiem możliwości korzystania z miejskich parków, placów zabaw, siłowni pod chmurką czy wstępu do lasu – jedyną „legalną” szansą wyjścia z domu dla osób mieszkających w blokach i kamienicach stały się działki.

W takich momentach szczególnie się docenia możliwość kontaktu z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu, zwłaszcza że wiosna tego roku jest ciepła i słoneczna i trudno wysiedzieć w domu, zwłaszcza dzieciom.

Okręgowa „lista” ogrodów, w których były wolne i niezagospodarowane działki szybko okazała się nieaktualna.  Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie – nie było dnia bez telefonu w biurze Okręgu w sprawie wolnych działek (po kilka, kilkanaście dziennie).

Szczecińskie ROD mogą jedynie zaoferować działki na obrzeżach miasta ale i ich jest coraz mniej. Sprawdza się zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

Natomiast oferujemy działki dla rodzin posiadających własne środki lokomocji do skorzystania z bogatej możliwości pozyskania działki w miejscowościach poza Szczecinem, które również mogą zapewnić rodzinom czynny wypoczynek w okresie letnim.

Informacji w sprawie udziela biuro Okręgu pod telefonem 91-433-80-59.

W najbliższym czasie zamieścimy pełną informację na temat urokliwych działek w poszczególnych miejscowościach poza Szczecinem.

instruktor ogrodniczy

J. Sielicka

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 17

Wczoraj 144

W tygodniu 17

W miesiącu 4401

Wszystkich 289998

Kubik-Rubik Joomla! Extensions