Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
W Polsce od 2021 r zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące eko-żywności. Jest to konsekwencja reformy systemu rolnictwa ekologicznego w Unii Europejskiej. Nowe przepisy zostały przyjęte przez europarlament w kwietniu 2018 r. Konsumenci maja zyskać pewność, że produkty z certyfikatem są najwyższej jakości. Celem zmian jest ujednolicenie przepisów dla producentów europejskich i z tych krajów z poza Unii Europejskiej – których mają obowiązywać te same zasady.
Nowe zasady maja zwiększyć pewność konsumentów, że nabywana przez nich żywność jest wysokiej jakości. Importerzy będą musieli się dostosować do unijnych standardów. Wyznaczono na to pięć lat. Obostrzenia będą obowiązywać od 2026 r.
To wszystko zdaniem ekspertów -może się pozytywnie przełożyć się na polski rynek żywności ekologicznej. Rynek jest szacowany na 900 mln zł i dynamika wzrostu to około 20% rocznie. W planach jest przyznawanie grantów przedsiębiorcom którzy podejmą ryzyko produkcji.
My działkowcy od przeszło stu lat produkujemy na potrzeby własne rodzin najzdrowsza żywność na naszych działkach.
Dotychczas nie otrzymywaliśmy żadnych grantów.
Dotychczas za małe jest uznanie dla trudu i pracy milionowej rzeszy działkowców, którzy doceniają zdrowe własne świeże warzywa i owoce oraz zioła.
W świetle powyższych rozwiązań prawnych Unii Europejskiej, my Działkowcy mamy swój już faktyczny obecnie udział w produkcji najwyższej jakości ekożywności dla około 15% naszego społeczeństwa polskiego.
Popularyzujmy zdrowy i ekologiczny styl życia i odżywiania naszych rodzin i najbliższego otoczenia społeczności lokalnej.
Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument funkcjonowania ogrodów działkowych w naszych miastach w kraju. 74 % osób jest zainteresowanych zakupem świeżych warzyw i owoców na potrzeby dnia codziennego. To jest bardzo poważne uzasadnienie.
Szczecin 11-05-2020
Działkowiec JR
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 14
Wczoraj 148
W tygodniu 676
W miesiącu 4159
Wszystkich 570472