Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Skuteczne odprowadzanie wody z dachu altanki oraz jej gromadzenie w specjalnie do tego przygotowanym zbiorniku pozwala zmniejszyć koszty funkcjonowania działki ogrodowej. Woda deszczowa może być wykorzystana do zasilania podstawowych urządzeń w altance, a także do wszelkiego rodzaju prac ogrodowych. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbiorniki na deszczówkę można bez problemu dopasować do rodzaju altanki terenu oraz ilości odbieranej wody.

Zbiorniki są odporne na upływ czasu, uszkodzenia mechaniczne, ściskanie, pękanie, wahania temperatury. Ich zaletą jest również prosty montaż, który minimalizuje ryzyko popełnia błędu przez instalatora oraz zapewnia poprawne funkcjonowanie całej sieci. Podczas montażu warto zastosować zbieracz wyposażony w wewnętrzny filtr eliminujący zanieczyszczenia. 

Można zastosować różne zbiorniki w zależności od potrzeb i kosztów.

Nadmiar wody ze zbiornika/ów  przelewa się do rurociągu PC ułożonego do rejonu koniecznego nawodnienia: warzyw, kwiatów, krzewów, drzew owocowych, ziół  uprawianych na działce.

Dla przybliżenia tematu podaję że 300 m rury PE 𝟇25mm = 690  zł z VAT

Rura PE100 woda 25x2,3 SDR11 PN16, zwój 300 m

2.30zł /mb.(1.87 zł bez VAT)

Nieocenione korzyści to radość z plonów oraz wspaniałej  zadbanej zieleni 

Naprawdę warto wykorzystać obecnie wolniejszy czas na modernizację, która służyć będzie na dziesiątki lat na działce

 

V-ce Prezes        

Okręgu PZD w Szczecinie

inż. Józef  Romanowski          

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 69

Wczoraj 117

W tygodniu 1033

W miesiącu 4309

Wszystkich 289906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions