Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 12.09.2020 r. swój niecodzienny jubileusz 45 – lecia obchodził ogród w Suchaniu od dwóch lat sektor ROD im. „Kościuszki” w Dobrzanach. Działkowcy pragnęli podtrzymać tradycję i historię swojego dawnego ogrodu.

Spotkanie w ramach obchodów dnia działkowca otworzył prezes zarządu ROD im. „T. Kościuszki” w Dobrzanach Wiesław Kruszyński, który przywitał przybyłych gości i działkowców.

Na uroczystość tą przybyli V-ce Burmistrz Miasta Suchania Bartłomiej Dąbek. Z ramienia Zarządu Okręgowego PZD w Szczecinie uczestniczył Pan Zbigniew Baran. 

Zaproszeni goście przekazali gratulacje i życzenia dla działkowców z okazji ich święta. Wśród działkowców byli  pionierzy, którzy tworzyli ten ogród i do dziś uprawiają działki w ogrodzie, zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami i wyróżnieniami.

Uhonorowano też najstarszych działkowców w ogrodzie oraz biorących udział w konkursie na najładniejszą działkę.

Przy wspólnym grillowaniu kiełbasek i kurczaka był czas na wspomnienia minionych lat oraz o planowanych zamierzeniach na przyszłość w ogrodzie. 

Słoneczna, ładna pogoda wpisała się w dobry nastrój i humor wszystkich uczestników tej uroczystości.

Opracował:

Zbigniew Baran

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 14

Wczoraj 144

W tygodniu 14

W miesiącu 4398

Wszystkich 289995

Kubik-Rubik Joomla! Extensions