Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Pomimo trudnych warunków związanych z COVID – 19, odbyła się 46 edycja konkursowa „Cały Szczecin w kwiatach”. Jest to coroczny konkurs organizowany przez „Kurier Szczeciński”, adresowany do wszystkich mieszkańców miasta oraz szkół, zakładów pracy, instytucji i organizacji społecznych. Zielona rywalizacja tradycyjnie odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Szczecina.

Prezes, Redaktor Naczelny Kuriera Szczecińskiego – główny organizator edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach” zwrócił się w czerwcu 2020 roku, do OZ PZD w Szczecinie, z propozycją wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu jako partner konkursu, zaproszenie zostało przyjęte i jako OZ PZD od 2020 roku jesteśmy w gronie partnerów tego konkursu:  

Komisja konkursowa  w związku z obowiązującymi reżimami sanitarnymi z powodu COVID-19 dokonywała oceny zgłoszeń udziału w konkursie na podstawie nadesłanych zdjęć lub filmików drogą mailową i tych dostarczonych do sekretariatu redakcji. Już na wstępie zdecydowała o zmniejszeniu o jedną, czyli do czterech z pięciu, kategorii, w których toczyć się będzie finałowa rywalizacja pretendentów do tytułów najlepszych w każdej z nich. A były to kategorie: balkony, ogrody przydomowe, działki w kompleksach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz inne formy zagospodarowania terenów zielonych. Najwięcej zakwalifikowano  do ścisłego finału, bo aż po sześć, członkowie komisji przyznali w kategoriach balkony i inne formy zagospodarowania terenów zielonych. Natomiast pięcioro ze zgłaszających z ROD, komisja zdecydowała się dopuścić do ponownej i rozstrzygającej oceny w kategorii działki ROD, w której znalazły się działki: Doroty i Tadeusza Seligów z ROD „Krzekowo”, Marii Jamnickiej-Kocewicz i Tomasza Kocewicza z ROD „Bartoszówka, Marii Matz z ROD „Władysława Sikorskiego”, Agnieszki Tabaczewskej z ROD „Adama Mickiewicza”, Haliny i Franciszka Konkolowskich z ROD „Port Centralny”

Powyżsi wymienieni działkowcy, w swej prezentacji okazali, dbałość o szczegóły, staranność i umiar w doborze roślin – tak w największym skrócie można scharakteryzować te działki, przypominające mini park w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym, gdzie na niewielkim kawałku gruntu w zaciszu realizują się ich ogrodnicze pomysły i pasje oraz, że działki to również prawdziwy, naturalny skarbczyk, z którego czerpie się radość, a jednocześnie przynosi obfite plony na nieocenione, bo własnego wyrobu zdrowe przetwory, które potem lądują na półkach w domowej spiżarce. Tradycyjne jak co roku w ostatnią niedziele września, przypadającą w tym roku na 27 września, odbył się finał konkursu „Cały Szczecin w kwiatach”, na którym podsumowano 46 edycję konkursu, honorując uczestników konkursu pucharami, wyróżnieniami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez „Rajski Ogród”, Kuriera Szczecińskiego” , „Foswan”, Fruktus”      

W kategorii „Ogrody Działkowe” uhonorowano wyróżnieniem Państwa Halinę i Franciszka Konkolowskich z ROD „Port Centralny”,  Państwo Konkolowscy zdobyli również II miejsce w kategorii konkursu „Inne formy zagospodarowania terenu zielonego. Przykład Państwa Konkolowskich pokazuje, że ‘słabość’ do zieleni może przybrać różne formy 

 

III miejsce przypadło Pani Agnieszce  Tabaczweskiej z ROD „Adama Mickiewicza”

 

Laureatem II miejsca zostali Państwo Dorota i Tadeusz Soligowie z ROD „Krzekowo” 

 

I miejsce w kategorii „Ogrody Działkowe” przypadło Pani Marii Matz z ROD „Władysława Sikorskiego”

 

Wszystkim uczestnikom i laureatom w 46 edycji „Cały Szczecin w kwiatach” gratulujemy. 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 161

W tygodniu 381

W miesiącu 3046

Wszystkich 293506

Kubik-Rubik Joomla! Extensions