Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

26.09.2020 r. zasnął snem wiecznym wspaniały człowiek i wieloletni, zasłużony działacz Polskiego Związku Działkowców Pan Mieczysław Czerepowicki.

Pan Mieczysław był działkowcem od 1969 roku. W swojej działalności społecznej wyróżnił się swoją społeczną pracą przy tworzeniu ogrodu „Rekreacja” w Szczecinie.

Był to działkowiec z pasją, który chętnie dzielił się swoją wiedzą ogrodniczą, prezentując swoje doświadczenie  w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych dla działkowców czy też indywidualnie na terenie swojego ogrodu.  

07.02.2003 roku został powołany do pracy w oddziałowej radzie programowej SSI, gdzie działał do końca swojego życia. Podczas tej działalności wspierał Instruktora Okręgowego  w organizacji szkoleń, prezentacjach oraz w konkursach organizowanych przez PZD.

Oprócz działalności Instruktora angażował się  w ogólną pracę PZD jako długoletni członek Zarządu ROD „Rekreacja” , delegat na Okręgowy Zjazd w latach 2007, 2011 czy też uczestnik Krajowego Kongresu PZD w 2011 r.

Podczas swojej wieloletniej działalności został wyróżniony dyplomem Prezydium OZ PZD w Szczecinie, brązową, srebrną, złotą odznaką Zasłużonego Działkowca oraz odznaką Za Zasługi dla PZD.

Pan Mieczysław Czerepowicki pozostanie w naszej pamięci jako człowiek czynu, na którego zawsze można było liczyć.

Ostatnie pożegnanie Pana Mieczysława odbędzie się w piątek o godzinie 9:00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP przy ul. Goleniowskiej w Dąbiu. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku na Cmentarz w Dąbiu.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 161

W tygodniu 381

W miesiącu 3046

Wszystkich 293506

Kubik-Rubik Joomla! Extensions