Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na terenie ROD im. XXV-lecia w dniu 30 września 2020 odbył się jubileusz 55-lecia założenia ogrodu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością działkowcy - działacze z ogrodu oraz zaproszeni goście: Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński i V-ce Prezes Okręgu PZD w Szczecinie Józef Romanowski.  

Prezes ogrodu Pani Czesława Adryjanowska przywitała działkowców i zaproszonych gości, a następnie w swym okolicznościowym wystąpieniu zapoznała uczestników z historią powstania ogrodu oraz wymieniała ludzi, którzy tworzyli podwaliny ogrodu.

 

Józef Romanowski członek Krajowej Rady PZD w imieniu Pana Eugeniusza Kondrackiego – Prezesa PZD, wręczył z okazji jubileuszu, pamiątkowy puchar od Pana Prezesa PZD dla Pani Prezes Zarządu oraz wręczył pamiątkowy puchar ufundowany przez OZ PZD w Szczecinie oraz dyplom uznania od Prezesa Okręgu w Szczecinie. 

Omówił najważniejsze obecnie występujące problemy w działalności PZD. 

Jubileusz był także doskonałą okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działkowców, odznaką Zasłużony Działkowiec.  Wyróżnienia przyznano działkowcom i każdy z wyróżnionych 27 działkowców otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki ufundowane przez Zarząd ROD.

Wyróżniony Działkowiec posiada 55 lat staż w ogrodzie.

Obchody zakończono wspólną kawą i ciastem w miłej „ogrodowej” i koleżeńskiej atmosferze.

Józef Romanowski  

V-ce Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 12

Wczoraj 161

W tygodniu 384

W miesiącu 3049

Wszystkich 293509

Kubik-Rubik Joomla! Extensions