Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

30 września reprezentanci Kolegium Prezesów świnoujskich Ogrodów Działkowych w imieniu działkowej społeczności odwiedzili gospodarzy miasta. Jak wiadomo tegoroczne Dni Działkowca nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie. Wizyta w Urzędzie była symbolicznym nawiązaniem do tradycji święta plonów. Kwiaty i koszyki z plonami z działek stały się tego symbolem.  Co roku włodarze miasta zapraszani byli na dożynkowe spotkania w ogrodach, tym razem to działkowcy odwiedzili świnoujski magistrat gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci.

Świnoujście może być przykładem dla wielu innych miast jak powinna wyglądać bieżąca współpraca z działkowcami.  W dowód wdzięczności uhonorowali oni władze miasta odznakami za zasługi dla R.O.D. Otrzymali je Prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz jego zastępcy: Barbara Michalska i Paweł Sujka.

fot. BIK Świnoujście

Zaproszeni do rozmowy, działkowcy poruszyli kilka najważniejszych spraw, na których rozwiązanie czekają. Omawiane były; dotacje na inwestycje, dojazdy do R.O.D., zasilenie w wodę działek  oraz innych, ważne dla działkowej społeczności sprawy. W kontekście dużego zapotrzebowania społecznego na działki jako jedna z ważniejszych kwestii poruszona została sprawa wyznaczenia terenów pod nowe ogródki. W wyspiarskim Świnoujściu to trudny temat ale, mimo to, działkowcy spotkali się z gotowością do rozmów, zrozumieniem i konstruktywnym podejściem do kwestii poszukiwania terenów na nowe działki. Mamy nadzieję, że ustalenia podjęte podczas rozmowy zaowocują w niedalekiej przyszłości.

W tym trudnym dla R.O.D. roku, świnoujscy działkowcy życzą całej działkowej braci aby zawsze spotykała się z taką życzliwością i zrozumieniem jakich doświadczamy w Świnoujściu. Wszystkim życzymy także by nasze „RODosy” dodawały Wam zdrowia i radości. Niech opuszczą Was turkucie, a nornice pójdą precz i niech wszystkie władze pojmą że ROD to jest piękna rzecz!  Z życzeniami dla Was wszystkich

W imieniu Kolegium Prezesów Świnoujskich Ogrodów 

T.N.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 161

W tygodniu 381

W miesiącu 3046

Wszystkich 293506

Kubik-Rubik Joomla! Extensions