Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Po 120 latach niewoli, walki o niepodległość i setkach tysięcy ofiar, poniesionych przez najbardziej wartościowych synów ojczyzny, 11 listopada 1918 roku, w dniu symbolicznego zakończenia l Wojny Światowej, Polska odzyskała niepodległość.

11 listopada 1918 roku, Józef Piłsudski przyjął od Rady Regencyjnej władzę, ogłosił się Naczelnikiem Państwa i ten dzień uznany został jako Dzień Niepodległości, obchodzony jako święto państwowe, od 1927 roku.

W tym roku, ze względu na konieczność ograniczenia epidemii, obchody będą miały wymiar symboliczny.

Jako działkowcy włączamy się w te patriotyczne wydarzenia, oflagowując nasze domy działkowca, w ogrodach działkowych, które stanowią znaczącą cząstkę naszej narodowej historii.

Z racji tego święta,  Okręgowy Zarząd  przekazuje działkowcom, rodzinom działkowców oraz wszystkim sympatykom ruchu działkowego, pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do normalności, w jak najlepszym zdrowiu.

 

Dla wszystkich dedykujemy wiersz patriotyczny A. Słonimskiego pt. "Polska"

 

I cóż powiedzą tomy słowników,

lekcje historii i geografii,

gdy tylko o niej mówić potrafi

krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

Choć jej granice znajdziesz na mapach,

ale o treści, co je wypełnia,

powie ci tylko księżyca pełnia

i mgła nad łąką, i liści zapach.

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?

W niewymierzonej krainie leży.

Jest w każdym wiernym sercu Polaka,

co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,

w książce poety i na budowie,

w codziennej pracy, w życzliwym słowie,

znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

 

Okręgowy Zarząd PZD

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 41

Wczoraj 99

W tygodniu 41

W miesiącu 4208

Wszystkich 299300

Kubik-Rubik Joomla! Extensions