Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych działające w powiatach Myślibórz i Pyrzyce, które reprezentuje 11 ogrodów i blisko 6 tysięcy członków z niepokojem patrzy na prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszu, w której nie bierze się pod uwagę rodzinnych ogrodów działkowych.

Nasi członkowie to w 80% osoby w wieku senioraInym. Rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej cały czas prosi o opiekę nad tą grupą społeczną i należy wziąć to pod uwagę przy opracowywaniu wyżej wymienionej ustawy.

Działka to miejsca gdzie rodzą się przyjaźnie, to rehabilitacja dla zdrowia, radość życia. Nasi działkowcy dbają o środowisko, tworzą piękne ogródki pełne kwiatów, warzyw, owoców, fałnę dla owadów i ptaków. Są dobrymi gospodarzami w gospodarowaniu wodami. Zakładają pojemniki na zbieranie wód opadowych, przez co zmniejsza się zużycie wody pitnej.

Nie jesteśmy przeciwni co do prac nad ustawą o zapobieganiu skutkom suszy, ale prosimy o wzięcie pod szczególną uwagę zgłaszanych uwag przez naszą Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców.

W imieniu Kolegium Prezesów ROD

Stanisława Chamska - Sekretarz

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 46

Wczoraj 99

W tygodniu 46

W miesiącu 4213

Wszystkich 299305

Kubik-Rubik Joomla! Extensions