Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Zryte są alejki, zniszczone ogrodzenia, zamiast zagonów leżą zwały ziemi. Cała praca działkowców idzie na marne. Szczecińscy działkowcy mobilizują siły i zbierają podpisy pod petycją, której celem jest skuteczne pozbycie się dzików.

- Nasza cierpliwość już się wyczerpała. Dziki przestały bać się ludzi i regularnie odwiedzają tereny ogrodów działkowych na terenie miasta - mówi Zbigniew Hajduś, prezes zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kotwiczna” w Szczecinie. Niszczą trawniki, działki, ogrodzenia z siatki i stresują swoją obecnością działkowców.

Pod petycją do wojewody i szczecińskiego magistratu w sprawie redukcji dzików podpisało się już 11 prezesów szczecińskich ogrodów działkowcy: „Kotwiczna”, „Waryńskiego”, „Bielik”, „Bolesława Chrobrego”, „Krzekowo”, „Nad Jeziorem”, „Nowe Osiedle”, „Nowe Życie”, „Port Centralny”, „Wyspa Pucka”, „Bema”. To ogółem 4659 działek oraz 6958 działkowców.

- Problem jest spory - tłumaczy prezes Hajduś. Podam przykład: z 24 na25 października na 16 kamerach z monitoringu działkowego zauważyliśmy 32 dziki. Działki należą głównie do starszych osób. Przykro patrzeć, kiedy tracą dorobek ciężkiej pracy.

O tym, że dzików w Szczecinie jest za dużo, potwierdza Ryszard Czeraszkiewicz, miejski łowczy. Mamy do czynienia z katastrofą - mówi pan Ryszard i podaje liczby: na początku tego roku szacowano populację dzików na 300 - 400 sztuk, w tym 50 - 60 loch. Każda z nich daje w miocie średnio 6 młodych, co spowoduje, że po kilku miesiącach będziemy mieć 800 - 1000 dzików.

- Każdy z dzików powoduje szkody, ale można ograniczyć populację dzików, tak żeby wyrządzane przez nie szkody były znośne. Biorąc pod uwagę, że Szczecin ma około 3000 hektarów terenów przyrodniczych to bezpieczna liczba wynosi 100 - 150 dzików - wyjaśnia łowczy.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 89

Wczoraj 228

W tygodniu 1133

W miesiącu 3427

Wszystkich 321244

Kubik-Rubik Joomla! Extensions