Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Krajowy Zarząd PZD obradując w dniu 25 marca 2021 r. ocenił sytuację w Rodzinnych Ogrodach Działkowych i biurach jednostek terenowych Związku w czasie pandemii. Krajowy Zarząd PZD zwraca się do wszystkich działkowców i Zarządów ROD o przestrzeganie obostrzeń  epidemicznych i zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

 

APEL

Krajowego Zarządu PZD
w sprawie przestrzegania zasad i obostrzeń w ROD

w czasie trzeciej fali pandemii

 

Za nami specyficzny, trudny rok, rok zmagań i walki z koronawirusem, rok zakazów, obostrzeń, wyrzeczeń. COVID-19 diametralnie zmienił nasze codzienne funkcjonowanie, kryzysowa sytuacja trwa tak długo, że wielu z nas zaczęło lekceważyć obowiązujące restrykcje. Poluzowywanie obostrzeń oraz pojawienie się kolejnych mutacji wirusa spowodowało drastyczny przyrost zachorowań, a apogeum trzeciej fali dopiero przed nami. Wszyscy mamy nadzieję, że szczepienia przeciw COVID-19, obejmujące kolejne grupy osób, pozwolą w miarę szybko wrócić do normalności, póki co wciąż musimy przestrzegać podstawowych zasad sanitarnych, by nie zarazić się wirusem, ani nie przekazywać go innym.

 

Okres wiosenny to czas wzmożonej aktywności w ROD. Jest coraz cieplej, ładna pogoda będzie sprzyjać wizytom na działkach, tym bardziej, że pracy po zimie jest sporo. Niestety każda mobilność zwiększa transmisję koronawirusa.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, najbliższe dwa tygodnie mogą być decydujące, jeśli chodzi o dalszy przebieg pandemii i jej skutki. Wiele zależy od nas, od naszego odpowiedzialnego zachowania. Dlatego apelujemy o bezwzględne stosowanie się do obostrzeń wprowadzanych przez rząd. W obecnej sytuacji, gdy nie wszyscy jesteśmy zaszczepieni, przestrzeganie tych zasad jest najprostszą metodą, która może przyczynić się do zahamowywania pandemii.

Pamiętajmy, by na terenie ROD obowiązkowo nosić maski zasłaniające usta i nos i zachowywać dystans społeczny. Na swoich działkach możemy przebywać bez maseczek, ale postępujmy ostrożnie i rozważnie. Unikajmy dużych skupisk ludzi. Powstrzymujmy się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny. To wciąż nie jest czas na organizowanie zgromadzeń, spotkań, imprez towarzyskich.

Szczególną ostrożność zachowujmy również w drodze na działkę i z działki. W tym miejscu szczególnie zwracamy się do seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka. Podróżując środkami komunikacji miejskiej pamiętajmy o odpowiednim odstępie od współpasażerów, o obowiązku zasłaniania ust i nosa, gdy przebywamy w przestrzeni publicznej, starajmy się często dezynfekować ręce w czasie podróży, zwłaszcza jeżeli dotykamy różnych powierzchni w danym pojeździe. Nie zapominajmy o regularnym dezynfekowaniu telefonu komórkowego.

Szanowni Działkowcy,

znajdujemy się w najtrudniejszym momencie, u szczytu trzeciej fali pandemii. Przestrzegajmy zasad reżimu sanitarnego, bo tylko w ten sposób możemy przyczynić się do wygaszania tempa wzrostu zakażeń, chroniąc siebie, swoje zdrowie i życie. Tylko zachowując szczególną ostrożność mamy szansę na korzystanie w pełni z uroków działki w nadchodzącym sezonie. 

Bądźmy odpowiedzialni! Nie narażajmy siebie i innych!

 

Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców

Warszawa, 25 marca 2021 r.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 77

Wczoraj 228

W tygodniu 1121

W miesiącu 3415

Wszystkich 321232

Kubik-Rubik Joomla! Extensions