Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Do Jednostki Krajowej PZD zwróciła się Pani Agata Jojczyk z Instytutu Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pani Agata Jojczyk jest polskim koordynatorem międzynarodowego projektu „Zwyczaje ogrodnicze i świadomość ekologiczna właścicieli ogrodów z Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej” Częścią projektu jest kwestionariusz, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat motywacji, którą kierują się osoby podejmujące decyzję o zajęciu się “ogrodnictwem domowym”.
Ponadto, kwestionariusz pozwoli na zbadanie rodzaju zagospodarowania ogrodów, różnorodności owadów występujących w ogrodach domowych, a także zbadanie praktyk ochrony roślin stosowanych przez właścicieli ogrodów i czynników które na nie wpływają.
Do Jednostki Krajowej PZD zwrócono się z motywacją dotarcia do jak największej liczby użytkowników ogrodów w Polsce. PZD jest organizacją wspierającą proekologiczne inicjatywy, a także organizacją która przygotowuje i wdraża szereg własnych programów, które mają na celu wsparcie ROD i działkowców w świadomym gospodarowaniu zasobami środowiska naturalnego. Dużą wagę przykłada się m.in. do promowania niechemicznej ochrony roślin, kompostowania, zachowania bioróżnorodności oraz popularyzacji uprawy własnych warzyw i owoców, promowanej hasłem: „Zamieniamy trawniki na warzywniki”. PZD wychodzi z założenia, że kluczem do pozytywnych zmian w gospodarowaniu zasobami środowiska naturalnego jest działalność oświatowa, którą nieprzerwanie realizują wszystkie struktury Związku.
Dlatego przychylając się do prośby Pani Agaty Jojczyk, przekazujemy Państwu link do kwestionariusza i zachęcamy do udziału w badaniu:
Ewelina Skarzyńska
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 80
Wczoraj 146
W tygodniu 987
W miesiącu 3407
Wszystkich 569720