Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 21 grudnia 2011 roku w Okręgowym Zarządzie PZD w Szczecinie odbyła się narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz społecznych instruktorów krajowych i okręgowych. Naradę prowadziła Pani Alicja Nowak, która na wstępie omówiła zadania Związku w zakresie zagospodarowania i modernizacji Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W dyskusji, w której głos zabrało kilkunastu uczestników poruszono tematy przeglądu ogrodów, szkolenia początkujących działkowców, form i metod współpracy społecznej służby instruktorskiej z zarządami ROD, a także konieczne zmiany jakie należy wprowadzić w regulaminie konkursu na najlepszy ogród.

Instruktorzy przedstawiali różne inicjatywy podejmowane w ogrodach związane z ich działalnością dotyczące nie tylko szkolenia ale również wdrażania zapisów Regulaminu ROD i przestrzegania ich przez użytkowników działek. Omówiono indywidualne poradnictwo społecznych instruktorów ogrodowych oraz wykorzystywanie do tego celu tablic ogłoszeniowych w ogrodach. W dyskusji pojawiały się też problemy i trudności z jakimi spotykają się instruktorzy w swojej codziennej pracy z działkowcami.

Naradę zakończyło wystąpienie wiceprezesa PZD Pana Tadeusza Jarzębaka, który naświetlił aktualną sytuację w Polskim Związku Działkowców, a także zmiany jakie wypracował IX Zjazd Delegatów PZD w kwestii nowych metod i form szkolenia działkowców. Na koniec podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za ich aktywny udział i pracę na rzecz naszej organizacji związkowej. Wyróżniającym się instruktorom wręczono dyplomy uznania.

Spotkanie - jako że mamy okres świąteczny - zakończyła symboliczna lampka szampana.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 23

Wczoraj 442

W tygodniu 23

W miesiącu 5065

Wszystkich 264083

Kubik-Rubik Joomla! Extensions