Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Informujemy, że zgodnie z decyzją  Prezydium Krajowej Rady PZD opracowany i wydany został „Album projektów zagospodarowania działek w ROD”. Dzięki pracy wielu specjalistów, architektów krajobrazu stale współpracujących z Krajową Radą PZD i Wydawnictwem „działkowiec” powstał nowoczesny i bardzo praktyczny Album pod redakcją Prezesa PZD mgr inż. Eugeniusza Kondrackiego. Ta jakże oczekiwana publikacja z pewnością będzie  stanowiła cenną pomoc dla tych wszystkich, którzy chcą ciekawie, a przy tym  z głową  urządzić swoją działkę  lub poszukują dobrych rozwiązań na modernizację działki już zagospodarowanej.

Album zawiera łącznie 53 różne projekty działek o powierzchniach od 300 m2 do 500 m2. W albumie zamieszczone zostały projekty działek położonych w ogrodach miejskich oraz w ogrodach podmiejskich, pełniące różne funkcje, charakteryzujące się różnymi stylami zagospodarowania oraz występujące na rożnych siedliskach. Ponadto zamieszonych zostało 17 projektów „działek specjalistycznych”. Wszystkie projekty są zgodne z Regulaminem ROD. Niniejszy album dodatkowo wzbogacony został o katalog roślin, głównie drzew i krzewów ozdobnych, iglaków oraz bylin zastosowanych w niniejszych projektach. 
Zgodnie z Decyzją Prezydium KR PZD z dnia 1 czerwca 2011 r. w sprawie wydania Albumu, zostanie on przekazany przez KR PZD w najbliższym czasie do wszystkich okręgowych zarządów PZD, zarządów ROD oraz instruktorów SSI w łącznym nakładzie 19 800 egzemplarzy.
Koszty zakupu i dystrybucji pokrywa KR PZD, z udziałem okręgowych zarządów PZD.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 128

Wczoraj 199

W tygodniu 128

W miesiącu 2654

Wszystkich 181422

Kubik-Rubik Joomla! Extensions